Halaylara son! Flash TV bu açıklama ile kapattı

Flash TV, açıklama yaparak yayınlarına ara verdiğini bildirdi.

Halaylara son! Flash TV bu açıklama ile kapattı

Türkiye’nin ilk özel televizyon kanallarından olan Flash TV, açıklama yaparak yayınlarına ara verdiğini bildirdi.  “İktidar sahiplerinin hukuk tanımaz uygulamaları; idari, siyasi ve mali baskılar dayanılmaz hal aldı” denilen açıklamada, “Bağımsız medya en az bağımsız yargı kadar değerlidir” ifadeleri kullanıldı.

Flash TV’nin açıklaması şöyle:

“Flash TV yayınlara ara veriyor.

Suçumuz tarafsızlık…

Flash TV yayınlarına ara veriyor… Uzun süredir yaşadığımız ve artık çekilmez hale gelen baskılar nedeniyle, bir süre sesimizi kısıyoruz. İktidar sahiplerinin hukuk tanımaz uygulamaları; idari, siyasi ve mali baskılar dayanılmaz hal aldı.

Tüm çalışanlarımızın ve iş paydaşlarımızın zarar görmesini önlemek ve 28 yıllık özel televizyonculuk tarihimize gölge düşürmemek için; yayınlarımıza bir süre ara vermek kararımızı kamuoyuna duyururuz.

Bağımsız medya en az bağımsız yargı kadar değerlidir.”

BURSA'DA 20 YILLIK FLASH TV BİNASINA YIKIM KARARI

20 yıllık Bursa’daki binasının yıkım kararının ardından Flash TV, dramatik bir karar vererek yayınlarını durdurma kararı aldı.

Türkiye’den yayın yapan ilk, Türkiye’nin ise ikinci özel televizyonu Flash TV, yayınlarına bu geceden itibaren 2 ay süre ile ara verme kararı aldı. TürkTime sitesinden Talat Atilla’nın haberine göre kısa süre önce 20 yıllık Bursa’daki binasına yürüyen mahkeme sürecine rağmen yıkım kararı verilen Flash TV’nin kapanacağı duyumunu alınca, kanalın tepe yöneticisini aradım.

Flash TV’nin kapanacağını doğrulayan kanal yetkilisi şöyle konuştu;

“Uzun süredir yaşadığımız ve artık çekilmez hale gelen baskılar nedeniyle bir süre yayınlarımıza ara verme kararı aldık. İktidar sahiplerinin hukuk tanımaz uygulamaları, idari ve siyasi baskılar dayanılmaz bir hal aldı. Tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın zarar görmesini engellemek ve 28 yıllık televizyon tarihimize gölge düşürmemek için yayınlarımıza ara vermek zorunda kaldık.”

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5