banner29

Hızır Reis, Dahlan'a karşı!

Muhammed Dahlan, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da... ATV'de yayınlanan ünlü mafya dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da Arap dünyasındaki karanlık işlerin arkasından çıkan Muhammed Dahlan gündeme getirildi. Dahlan'ın çevirdiği karanlık işlere vurgu yapılan dizide dikkat çeken sahneler yer aldı.

Aktüel 06.02.2020, 16:04 10.02.2020, 11:46

Türkiye'nin merakla izlenen dizileri arasında yer alan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi, son bölümlerinde Arap dünyasının karanlık ismi Muhammed Dahlan'ı gündeme getirdi. Dizede Muhammed Dahlan, 'Ahmet Dahlan' olarak tanımlandı.

DAHLAN'IN SİCİLİ ÇOK KABARIK ve KARANLIK

Gazze'de fakir bir ailenin çocuğu olarak doğan Muhammed Dahlan, Filistin Devlet Başkanı Yaser Arafat'ın ölümünün ardından ülkenin başına geçecek 5 isim arasında yer almıştı. Türkiye'nin kırmızı bültenle arama çıkarttığı Dahlan, FETÖ'nün gerçekleştirmeye çalıştığı 15 Temmuz Darbe Girişimi'ne destek verdiği ortaya çıkmıştı. Halen daha Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşayan Dahlan'ın emirlik adına da kirli işler çevirdiği bilinmekte. Dahlan ayrıca Arafat'ı zehirleyerek öldürmekle de suçlanıyor. 15 TEMMUZ darbe girşiminin de arkasında yer alan isimlerden olan Dahlan karanlık yönleriyle dizi de işlendi.

DİZİDE SİLAH KAÇAKÇILIĞINA KONU EDİLDİ

Türkiye tarafından terörle arananlar kırmızı listesine eklenen Dahlan hakkında farkındalık oluşturmak isteyen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizi son bölümlerinde Muhammed Dahlan'ı 'Ahmet Dahlan' adı altında dizide konu edindi. Herkesin merak ettiği ve hakkında şüpheleri bulunduğu Dahlan'ın söz konusu dizide ele alınması dikkatlerden kaçmadı. Büyük bir silah üretimi ve ticareti için Türkiye’de kendine ortak arayan Dahlan’ın adamlarıyla girilen pazarlık ve sonrasında yaşanan çatışma son bölümü izleyenler tarafında merakla karşılandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?