banner30

banner29

"İmanım tehlike altında" dedi, oyunculuğu bıraktı

18 yaşındaki Müslüman oyuncu Zaira Wasim, dini inancı sebebiyle oyunculuğu bıraktığını duyurdu.

Aktüel 04.07.2019, 10:49 04.07.2019, 16:11
"İmanım tehlike altında" dedi, oyunculuğu bıraktı

Bollywood'un yıldızlarından Aamir Khan'ın Süperstar ve Dangal filmlerinde aldığı rollerle büyük bir hayran kitlesine ulaşan Müslüman oyuncusu Zaira Wasim, oyunculuğu bıraktığını duyurdu. Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından uzun bir yazı paylaşan Wasim, "5 yıl önce hayatımı değiştiren bir karar verdim ve bugün tekrar hayatımı yeniden değiştirecek başka bir karar alıyorum. Daha iyisi için İnşallah" dedi.

Hindistan'ın yönetimindeki Keşmir'in Srinagar'dan Bollywood'a gelen Wasim, birçok ödül almıştı.

Zaira Wasim, oyunculuğu bırakmasına ilişkin paylaşımında "Oyunculuk bana çok fazla sevgi, destek ve alkış getirdi. Fakat sessiz ve bilinçsiz bir şekilde imandan uzaklaştırarak cehalet yoluna götürdü. Beş yıl önce aldığım karar bana büyük bir popüleritenin kapılarını açtı. Halkın dikkatini çeken biri, gençler içinse rol model olmaya başladım. Fakat olmaya karar verdiğim şeyin bu olmadığını anladım. Uzun bir süre başkası olmak için mücadele ettim. Buraya sığabilsem de buraya ait değilim. İmanıma sürekli zarar veren bu çevrede çalışmaya devam etmek İslam ile ilişkimi de tehdit etmeye başladı" ifadelerini kullandı.

Eski Bollywood oyuncusu Raveena Tandon, "Wasim'in sessizce sektörden çıkabileceğini, gerici fikirlerini kendisine saklayabileceğini" söyledi.

Oyuncu Muhammed Ali Şah ise "bu kararın saygı duyulmacak bir şey olmasıyla beraber Wasim'in bunu sessizce yapabileceğini, açıklamalarıyla bir yerlere gelmek için çaba sarf eden Müslüman oyunculara zarar verdiğini" söyledi.

Delhi merkezli İslam alimi Ali Ahmed Kaşmi de Al Jazeera'ya verdiği demeçte, Wasim'in kararını memnuniyetle karşıladığını belirterek, “İslam'a göre kadınların, ailelerinin dışından insanlarla konuşmasına veya buluşmasına bile izin verilmiyor. Vücudunu açığa çıkarmak zorunda oldukları filmlerde çalışmak nasıl doğru olabilir?” dedi.Wasim hakkında açıklama yapanlardan biri de Keşmir'in eski başbakanı Ömer Abdullah da açıklama yaptı. Abdullah, "Biz kimiz, Zaria'nın kararını sorguluyoruz. Onun hayatı. Tek yapacağım mutlu olmasını dilemek" dedi.

Son filmi gösterime giriyor
Wasim'in Priyanka Chopra ve Farhan Akhtar ile birlikte üçüncü filmi "The Sky Is Pink", bu yılın başlarında gösterime girecek ve bunun Wasim'in Bollywood'daki son filmi olduğu belirtiliyor.

Yorumlar (15)
mehmet ali 1 yıl önce
Darısı bizim sözde müslüman sanatçılarımızın başına.
Bilim insani 1 yıl önce
Tebrik ederim dogru yol oteki tarafa calismaktir bu taraf icin calisilan hersey seni oteki alemde yalniz birakacak ! Ve dunya seni terkedecek öldügün vakit dunya seni terk etmeden terk et ki onu ölüm san koymasin burda bos bos konusan cahillere gelirsek kimin ne kadar imanli oldugunu siz degil Allah bilir ancak o koca cenenizi insan yargilamaya yoracaginiza okuyun ve ogrenî bilgilenin muslumanlik en ileri dindir gerici diyenler kendi dunyasinda yasayan aptal insanlardir hic birseyden haberleri olmayan insanlardir
ferhat kepenekci 1 yıl önce
Rabbim yolunu açık etsin.şuurlubir hayat yaşamak nasip etsin
M.Atasever 1 yıl önce
Kardeşimizi kutluyorum. Dareynde Saadet’ler diliyoruz. Rabbim vermiş olduğu bu kararında Sırat-o Müstegıym den ayırmasın inşeAllah.
Serkan Erol 1 yıl önce
Allah kul hakkı hariç yapılan günahların hepsini av eder. yeterki pişman olsun kul günahları sevapa çeviren Allah'a hamdolsum.
Çiçek karahan 1 yıl önce
Sana ne
Ahmet soy 1 yıl önce
Yahu senin zaten imanın yoktuki neyi bırakıyorsun.imanı tehlike altındaymış güldürme beni
istirmarcılara karşı 1 yıl önce
Ohh yap yap işini DOLDUR CUKKAYI sonra imanın çalıştığın göTÜRGEVlediğin anlarda kebapken, DÜNYALIK ARTAKALINCA aniden zarar görüversin! Riyakârlık.. din bu mu?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?