banner29

İndigo çocuk nedir?

Son günlerde tartışma konusu olan 'İndigo çocuk' nedir? Atakan çocuğunun videosunun sosyal medyada patlamasının ardından gündeme gelen İndigo çocuğun özellikleri nelerdir?

Aktüel 20.02.2020, 17:18 20.02.2020, 18:05
İndigo çocuk nedir?

İndigo çocuk nedir?

Özel, sıra dışı ve bazen doğaüstü özelliklere veya yeteneklere sahip olduğuna inanılan çocuklara denir. 1994'ten sonra doğduklarına inanılır. 

iNDİGO ÇOCUK TEORİSİNİ KİM ORTAYA ATTI

Bu teoriye dayanan düşünce Nancy Ann Tappe tarafından 1970'lerde ortaya çıkarılmış ve Jan Tober ile Lee Carroll tarafından daha da geliştirilmiştir. İndigo çocuk kavramı 1990'ların sonuna doğru bir dizi kitap ve yayınlarla sonraki on yılda bazı filmlerle popüler ilgi kazanmıştır.Çeşitli kitaplar, konferanslar ve ilgili malzemeler ile çeşitli İndigo çocukların doğası ve yetenekleri fikri çerçevesinde inanç oluşturulmuştur.

İndigo çocuk felsefesi

Bu inançlar, onların kendi yaşıtlarına göre daha empatik ve yaratıcı olmaları, kendi gibi telepati ve paranormal yeteneklere sahip olma gibi durumlarıyla insan evriminin bir sonraki aşaması olmaları arasında yorumlanır. Yine de hiçbir bilimsel çalışma çocuklarında öğrenme güçlükleri bulunan ailelerin bu eksiklikleri onların özel olduklarını düşünerek gidermeleri çabası, bu olgunun varlığına veya İndigo çocuk özelliklerini destekleyememektedir.

İNDİGO ÇOCUKLAR PARA KAZANMA ARACI MI?

Eleştirenlerin görüşü anne-babaların pediyatrik tanı ya da psikiyatrik tedaviden kaçmak için bir yol olarak görmektedir. Eleştirmenler İndigo çocukların promosyon olmayan kişileri ilgili ürün ve hizmetlerin satış yoluyla para kazanmak için bir yol olarak kullanıldığını belirtmişlerdir.

İNDİGO VE KRİSTAL ÇOCUĞUN ÖZELLİKLERİ:

-  DNA'ları iki krvnmlı degil, 12 kıvrımlıdır.

- Deri, kulak, göz, kafatası, beyin, sinir ve sindirim sistemleri farklıdır

- Kafatasları ile beyinleri arasında bir boşluk vardır

- İndigoların aralarında indigo rengi hakimdir. Bu renk, dünya varlıklarının aurasında yoktur. Kristal çocuklar ise daha yüksek titreşimli bir enerjiyle ve DNAlannın 12 ipliği de tam kullanılabilir olarak doğarlar. Çoğunun aurasındaki tek renk kırmızıdır.

- Son derece zeki, kendilerinden emin ve adeta başka dünyadan gelmiş gibidirler.

- Kimse onlara söz geçiremez, istedikleri herseyi yaptırırlar.

- İndigo çocuk suçluluk, kristal çocuk korku, her ikisi de utanma duygusunu hiç bilmez.

- 3-4 yaşında bile yetişkinlerin kullandığı kadar iyi bilgisayar kullanırlar. Küçük yaşlarda olağanüstü anlayış ve güç sergilerler.

- Büyük, içe işleyen gözleriyle uzun süre insana bakar, ruh kayıtlanna erişip onun kim olduğunu ve aklından geçenleri okurlar.

- Birbirleriyle, farklı birçok yolla iletişim kurarlar. Birçoğu kendi web sitesine sahiptir, internet üzerinden ağ kurar, kitaplar yayınlar, radyolar da yayın yapar, televizyon programları hazırlar ve programlara katılır, bazı televizyon programlarında olaganüstü güç sergilerler.

- Kristal çocukların P'si batan hastalıkları tedavi edebilen" şifacılardır.

Yorumlar (1)
tugo 1 yıl önce
...hikaye...
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?