banner30

banner29

İngiliz şarkıcı Dua Lipa Türk yazarının kitabını okuyor

Dünyaca ünlü şarkıcı Dua Lipa, Orhan Pamuk'un "Kar" romanını Instagram hesabından takipçileriyle paylaştı.

Aktüel 14.03.2020, 16:09 14.03.2020, 16:21
İngiliz şarkıcı Dua Lipa Türk yazarının kitabını okuyor

İngiliz şarkıcı Dua Lipa, Instagram hesabından sürpriz bir paylaşım yaptı. 24 yaşındaki isim Orhan Pamuk’un Kar romanının fotoğrafını takipçilerine sundu.

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, Kar romanını 2002 yılında okurlarla buluşturmuştu.

Kitap, Kars'ta çoğalan kadın intiharlarını kadınların ve sürgün edilmiş bir şairin dilinden anlatır. Kar kitabının ana karakteri olan KA yazdığı şiirler nedeni ile uzun yıllar Almanya'da sürgün hayatı yaşamıştır.

DUA LIPA KİMDİR?

İngiliz şarkıcı, şarkı yazarı ve model. Kariyerine modellik yaparak başlasa da 2015'te Warner Music Group ile anlaşma imzalayarak şarkıcılığa atıldı ve 2017'de kendi adını taşıyan çıkış albümünü piyasaya sürdü. İngiltere Albüm Listesi'nde üç numaraya kadar yükselen albümden "Be the One", "IDGAF" ve "New Rules" dahil yedi single çıktı. "New Rules", Birleşik Krallık'ta zirveye yerleşirken ABD'de 6 numaraya kadar ilerledi. 2018'de Lipa, BRIT Ödülleri'nde Britanyalı Kadın Solo Sanatçı ve Britanyalı En İyi Çıkış ödüllerini kazandı.

Nisan 2018'de Calvin Harris ile birlikte çıkardığı "One Kiss" şarkısı da İngiltere'de bir numaraya yükseldi ve ülkede o yıl en uzun süre bir numarada kalan kadın sanatçı oldu. Şarkı ayrıca 2019'da Yılın Şarkısı BRIT Ödülü elde etti. Aynı yıl Lipa, En İyi Yeni Sanatçı kategorisinde Grammy Ödülü kazanırken Silk City ile düeti "Electricity" ise En İyi Dans Kaydı kategorisinde Grammy kazandı. İlk albümünden çıkan şarkıların listelerde üst sıralara çıkmasıyla albüm Spotify'da en çok dinlenen albümler arasında girdi ve çeşitli ülkelerde platin sertifika kazandı. Şarkıcı, Nisan 2020'de yayımlamayı planladığı Future Nostalgia albümünden şimdiye dek "Don't Start Now" ve "Physical" şarkılarını yayımladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?