banner29

Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi 3. kez kaçak maymunla yakalandı

Yasa dışı yollarla 3 defa üst üste kaçak maymun sahiplenen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi, gözaltına alındı. Kaçak yollarla sahiplenilen maymun, hayvanat bahçesine teslim edildi.

Aktüel 18.09.2020, 14:22
Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi 3. kez kaçak maymunla yakalandı

Geçtiğimiz aylarda yasa dışı yollarla ‘Makak’ cinsi maymun sahiplenen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi, yasa dışı yollarla maymun sahiplenmeye son vermedi.

Meriç İzgi'nin evine, daha önce de Eyüpsultan’daki evine İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlenmişti. Yapılan operasyonda maymun, İzgi’nin elinden alınarak hayvanat bahçesine teslim edilmişti.

SÜREKLİ YASA DIŞI YOLLARLA MAYMUN SAHİPLENİYOR

Bu operasyonun ardından yine yasadışı yollarla hayvan sahiplenen İzgi’nin maymununa yine el konulmuş; maymun, Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü (DKMP) ekipleri tarafından hayvanat bahçesine teslim edilmişti.

3’ÜNCÜ KEZ YASA DIŞI YOLLARLA MAYMUN SAHİPLENDİ

Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi, bu ay içinde bir kez daha yasa dışı yollarla maymun aldı. 3'üncü kez aldığı maymunla olan fotoğraflarını sosyal medya üzerinden paylaşması sonucunda Doğa Koruma ve Milli Parklar  (DKMP) 1. Bölge Müdürlüğü ekipleri ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

MAYMUN YETKİLİLERE TESLİM EDİLDİ

Arama kararı alınarak dün İzgi’nin Sarıyer'deki evine gelen ekipler, ‘Makak’ cinsi maymuna el koydu. Maymun, veteriner hekimler tarafından yapılan kontrollerin ardından hayvanat bahçesi yetkililerine teslim edildi.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI KAPATILACAK

DKMP ekiplerince, İzgi’nin sosyal medya hesaplarının kapatılması için savcılığa başvuru yapıldı. Meriç İzgi ve Elif Türkan E. gözaltına alındı. Elif Türkan E. işlemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlarca serbest bırakıldı, Meriç İzgi'nin  ise emniyette işlemleri devam ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?