banner30

banner29

Tesettüre giren Büşra Ayaydın: Başımdaki tekstil ürünü değil Allah'ın ayeti

2016 yılında tesettüre giren ünlü dizilerin çocuk oyuncusu Büşra Ayaydın'ın başörtüsüyle ilgili yaptığı açıklamalar sosyal medyada büyük bir etki uyandırdı.

Aktüel 19.07.2020, 20:50 20.07.2020, 20:50
Tesettüre giren Büşra Ayaydın: Başımdaki tekstil ürünü değil Allah'ın ayeti

Çocukluğundan bu yana dizi ve film sektöründe boy gösteren Büşra Ayaydın, 2016 yılında aldığı bir kararla tesettüre girdi ve herkesi şaşırtmıştı. Ayaydın yakın bir zamanda yaptığı açıklamalarla tekrar dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

AİLEM MUHAFAZAKAR DEĞİL

Tesettüre girdiği yıllarda bu kararı nasıl verdiğini açıklayan Ayaydın, ''Küçüklükten beri kapanmak istiyordum. Sektöre çok küçük yaşlarda girdiğim için hayatım kendiliğinden şekil aldı. Yaşım ilerledikçe hayatı, kendimi sorgulamaya başladım. Ailem muhafazakâr değil fakat bu kararımı verirken en büyük destekçim onlardı. Çevremden olumsuz tepki almadım. Önceden çok sabırsızdım. Sabretmeyi, şükretmeyi öğrendim. Yeni mottom, 'Rızkımı veren Hüdadır, kula minnet eylemem' oldu. Allah'a hep dua ediyorum. Kararımdan da kesinlik dönüş yok.'' ifadelerini kullanmıştı.

BAŞIMDAKİ BİR TEKSTİL ÜRÜNÜ DEĞİL ALLAH'IN AYETİ

Geçtiğimiz günlerde yine açıklamalarda bulunan Ayaydın, ''Bu çok ciddi bir mesele, başımdaki bir tekstil ürünü değil. Sonuçta ayet-i kerimeyi taşıyoruz. Değerini bilmek gerekli. Oyunculuğu seviyorum ama her şeyi tartarak karar verdim. Hepsini tarttım maneviyatım ağır bastı. Ölümü sadece düşünce olarak görüyoruz. Ama ben bu gerçeği göz önünde bulundurarak kararımı verdim. Tesettürün gerektirdiği şartları da yavaş yavaş öğrenerek uygulamaya çalışıyorum. Açık Büşra başkaları için yaşamış, hazırlanıyorum 'bal şöyle' yapmışlar desinler diye giyiniyordum. Şu an Allah rızası için giyiniyorum. Tesettürlü Büşra olmaktan mutluyum. Keşke daha önce girseydim diyorum ama bunda da bir hayır var. İnşallah herkese nasip olur.'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Yorumlar (1)
Osman 1 ay önce
Hakikateten büyük bir başarı Tebrik ederim
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?