banner5

banner29

Turabi Çamkıran kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Tv8'in uzun soluklu yarışma programı Survivor Türkiye'de 2 defa şampiyonluk kupası kaldıran Turabi Çamkıran'dan kötü haber geldi. Survivor Turabi koronavirüse yakalandı ve açıklamasında çok acı çektiğini, herkesin dikkat etmesi gerektiğini ifade etti. Peki Turabi Çamkıran kimdir? Bu sorunun cevabı haberin devamında

Aktüel 12.12.2020, 15:32
Turabi Çamkıran kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

TURABİ ÇAMKIRAN KİMDİR

Turabi Çamkıran 1987 yılında Mersin'de dünyaya geldi. Aslen Kahramanmaraşlı. Hiphop Street Dans haricinde Break Dans ve birçok farklı dansı yaptı. Meslek olarak da terzilik yapıyordu. Mersin Toroslar Lisesi ve Gazi Lisesi’nde okuyup mezun olamayınca Survivor Allstar’dan sonra dışardan okuyup liseyi bitirmiştir. Turabi Çamkıran, Mersin’de amatör şekilde tekvando, box ve muay thai ile uğraştı. Daha sonra profesyonel olarak “Muay Thai”yi yerinde öğrenme isteği ile Tayland’a gitti. Burada yerinde eğitim ile teknik ve fiziğini geliştirerek dövüşçüye dönüştü. Aynı zaman da MMA (kafes dövüşü) maçlarında da birçok ülkede müsabakalara katıldı. Turabi Çamkıran, 2008 yılında 4.sezon “Benimle Dans Eder misin ?” dans yarışmasına katıldı. 2013 yılında Acun Ilıcalı’nın hazırladığı ve jüri üyeliğinde Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ve Eser Yenenler’in olduğu “Yetenek Sizsiniz Türkiye” adlı yarışmaya katıldı. 2014 Survivor yarışmasının birincisi oldu. Ardında Survivor All Star’a katılan Çamkıran, yine birincilik koltuğunda yer aldı.

Daha önce Survivor yarışmasıyla adını duyuran Turabi Çamkıran dünyanın farklı ülkelerinden yarışmacıların olduğu 'Dünya Savaşı' programında da şampiyon olmuştu. Üç kez mücadele ettiği 'Survivor'da iki kez şampiyonluk ipini göğüsleyen 2019 yılında ABD'de yayımlanan The Challenge: War of the Worlds adlı yarışmaya katıldı ve şampiyon oldu.

FİLMOGRAFİ

Yıl İSİM ROL NOTLAR
2014 Sabit Kanca 2 Turabi Sinema Filmi
2016 Kertenkele: Yeniden Doğuş Kara Kemal Televizyon Dizisi
2017 Ketenpere Yıldıray Sinema Filmi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?