Alaattin Çakıcı'nın mektubundaki şifreler Derin Gerçekler'de ele alındı

Alaattin Çakıcı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı mektup, Derin Gerçekler'de ele alındı. Satır aralarında dikkat çeken detaylar öne çıkarıldı.

Dosya 29.09.2020 - 17:05 29.09.2020 - 17:05

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, Abdurrahman Dilipak'ın açıklamalarda bulunduğu Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de Alaattin Çakıcı'nın mektubu ele alındı.

ÇAKICI'NIN MEKTUBUNDAKİ ŞİFRELER

Deniz, Çakıcı'nın mektubunda dile getirdiği kendisine yönelik bir suikastın gerçekleşebileceği yönündeki imalarını ve 'Bana bir şey olsa bile Cumhur İttifakı'nı bozmayın' çağrısını öne çıkardı. Açıklamalarına devam eden Deniz, ''Çakıcı'nın işaret ettiği çevrelerden birileri olabilir mi? Bir emrivaki siyasetiyle AK Parti içindeki birileri üzerinden bir plan yapılarak, o planın içinde Çakıcı da dahil olmak üzere, aba altından sopa göstererek kızım sana söylüyorum gelinim sen anla mı diyorlar?'' sorusuna Dilipak, ''Siyasi dengeler üzerinden bir yeri işaret ediyor. Kendisinin de bulunduğu pozisyonu ona göre tanımlıyor. Bahçeli de ona sahip çıkmıştı biliyorsunuz. O da ona cevap vermiş oluyor. O bazı şeylerin farkında, Tayyip Bey'e de ayağınızı sabit kılın demek istiyor. Biz öbür tarafta farkındayız... Uzaklarında değil yakınlarında. Demek ki onun yakınında, Çakıcı'nın içinde bulunduğu gruba ters kişiler var. Onların yönlendirmesi konusunda dikkatli olun, onlar sizi başka bir yere yönlendirmek istiyor mesajı da çıkabilir bu mektuptan'' ifadelerini kullandı. 

İşte Çakıcı'nın o mektubu:

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@