Provoke amaçlı paylaşılan görüntülerin akıbeti belli oldu! Antalya Valiliği'nden açıklama!

Antalya Valiliği Alanya plajında Afganistan bayrağı dikilmesi görüntüleri hakkında bir açıklama yaptı.

Gündem 11.08.2021 - 18:22 11.08.2021 - 18:27

İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bünyesinde güvenli internet kullanımı için vatandaşlara rehberlik amacıyla başlatılan SİBERAY sosyal medyadan 'Dezenformasyona alet olmayın' uyarısı geldi.

SİBERAY paylaşımında " Sosyal medyada dolaşıma sokulan algı ve dezenformasyon maksatlı içeriklere itibar etmeyin. Aslından saptırılmış görseller içeren ve provokasyon amaçlı olduğu değerlendirilen paylaşımlarla ilgili gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Dezenformasyona alet olmayın." ifadeleri yer aldı.

ANTALYA VALİLİĞİ: GÖRÜNTÜ 2018 YILINA AİT

Açıklama şu şekilde; 

Bugün sosyal medyada çıkan Alanya’da bayrak asma ile ilgili haberlerde çıkan görüntülerdeki ilki 2018 yılına ait olup görüntüdeki şahıs ülkemiz vatandaşıdır ve Emniyette işlemleri devam etmektedir.

ŞAHSIN EMNİYETTEKİ İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR

İkinci görüntüdekiler ise görüntünün çekildiği yerin personeli olup oradaki birden fazla ülkenin bayrağının bulunduğu direklerden sadece birinin gösterildiği anlaşılmakla birlikte ilgili şahıslar Emniyet müdürlüğümüzce tespit edilerek konu Başsavcılığımıza intikal ettirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@