Ali Babacan'dan tepki çeken açıklamalar: Çok şükür muhafazakar değiliz!

Eski bakan ve yeni kurulan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Sözcü'den İsmail Saymaz'a verdiği röportajda yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine topladı. Babacan “Çok şükür muhafazakar değiliz” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da iftirada bulundu.

Gündem 03.11.2020 - 11:25 03.11.2020 - 11:25

AK Parti’den ayrılarak kurduğu DEVA Partisi’nin başına geçen Ali Babacan, Sözcü gazetesinden skandallarıyla ünlü İsmail Saymaz’a röportaj verdi.

Sözcü muhabiri Saymaz, Babacan'ın partisinin Gaziantep Kongresi'nde sakallı ve başörtülü vatandaşların çoğunlukta olmadığını iftiharla anlatarak “Ne mescit arayan sakallı amcalar var, ne de dini içerikli sloganlar atılıyor. Sakalsızlar sakallılardan, başı açık kadınlar kapalılardan çok” hezeyanında bulundu.

Saymaz kongrede edindiği ‘gayri muhafazakar’ izlenimi Babacan’a sordu. Babacan ise verdiği cevapta “Öyle bir iddiamız yok çok şükür. Biz kendimizi ne muhafazakar, ne sağ, ne sol diye tanımlıyoruz” ifadelerini kullandı.

İşte Babacan’ı o ifadeleri;

“Öyle bir iddiamız yok çok şükür. Biz kendimizi ne muhafazakar, ne sağ, ne sol diye tanımlıyoruz. Bizi bir araya getiren; ilkeler, değerler ve daha iyi bir Türkiye. Bu şekilde tanımlayan partiler var. Bu partiler dar bir kesime hitap ediyor. Onlardan aldığı destek yüksekse diğer kesimi dışlıyor. Böyle yapmak istemiyoruz. Toplumun muhafazakar olmayan kesimleri açısından iktidarın yaptığı ne kadar kötü iş varsa, hem muhafazakarlığa, hem dindarlığa, hem İslam dinine eksi yazıyor.”

Erdoğan’ın güvenliğinden dem vurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan için alınan güvenlik önlemlerini de muhalefet malzemesi yapan Babacan, Erdoğan’ın topluma karışamadığını iddia etti.

Şu ifadeleri kullandı;

“Erdoğan topluma karışamıyor. Çok yaklaşılamıyor, kendisi de yaklaşamıyor. Tepkiden korkuyorlar belli ki. Kolay değil, bizim yürüdüğümüz gibi her yerde yürümek. Mesela Diyarbakır caddelerinde yürüsün… Bilemiyorum, çok kolay olmayabilir. Önce etrafını boşaltmaları lazım.”

Cevap sosyal medya'dan..

Babacan'a cevap sosyal medya kullanıcılarından geldi. Söz konusu açıklamalara tepki gösteren vatandaşlar, "Erdoğan için en tehlikeli gün 15 Temmuz'du açıp havaalanı videolarını izleyebilirsiniz." ifadeleriyle tepkilerini dile getirdi.

Yorumlar (2)