Almanya'da temel besin maddelerinden buğday, un, süt, peynir, ekmek, makarna, yoğurt ve yağlara ciddi oranda bir zam yapılırken, ünlü bir süpermarket devi makarna ve una 1 paket sınırlaması getirdi.

Ülkede temel besin maddelerinden buğday, un, süt, peynir, ekmek, makarna, yoğurt ve yağlara ciddi oranda zam yapıldı.

Ayrıca gıda ürünlerini etkileyen krizin ardınan Alman süpermarket devi Rewe, müşterilerin yalnızca bir paket makarna ve un alabileceğini söyledi.

Un ve makarna paketlerinin altına bir not yerleştiren market, müşterilere birden fazla ürün almaması konusunda uyarıda bulundu.

 

Sosyal medya paylaşım sitesi Reddit'ten bir kullanıcı da söz konusu görseli hesabından paylaşarak uygulamayı anlattı.

ABD'DE BEBEK MAMASI KRİZİ YAŞANMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde de ABD'de bebek maması krizi yaşanmıştı. Tedarik zincirindeki aksamaların da etkisiyle zirve yapan kriz nedeniyle aileler son aylarda raflarda bebek maması bulmakta zorlanmıştı.

Üreticiler, tam kapasite çalışmalarına rağmen yoğun talebe yetişemediklerini bildirmişti.

Pudra içerikli bebek maması nedeniyle 4 bebeğin ağır hastalanması ve 2'sinin yaşamını yitirmesinin ardından FDA, Abbott'un Michigan'daki tesisinde inceleme başlatmıştı.

Üretimin durması ve piyasaya sürülmüş olan çok sayıda bebek mamasının da toplatılmasının ardından halihazırda ara madde bulunamama ve lojistik sıkıntıları krizi daha da artırmıştı.

Erdoğan, Avusturya Meclis Başkanı'nı kabul etti Erdoğan, Avusturya Meclis Başkanı'nı kabul etti

Marketlerde adeta bebek maması yağması yaşanırken bomboş kalan raflar, krizin boyutunu da gözler önüne sermişti.