Osman Kavala'nın ceza hüküm giymesinin ardından Almanya, Türkiye Berlin Büyükelçisini Dışişleri Bakanlığı'na çağırarak skandala imza attı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bu duruma tepki gösterdi.

Gezi Parkı olaylarının organizatörü olarak hapis cezasına çarptırılan Osman Kavala kararına tepki gösteren Almanya'da Türkiye Berlin Büyükelçisi Almanya Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Bunun üzerine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Almanya'ya ateş püskürdü.

"TÜRKİYE'NİN İÇ İŞLERİNE MÜDAHALE HADDİNİZE DEĞİL"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Mevlüt Çavuşoğlu: Blöf yapmıyoruz! Mevlüt Çavuşoğlu: Blöf yapmıyoruz!

"Ülkemizde görülmekte olan bir dava ile ilgili Berlin Büyükelçimizin Almanya Dışişleri Bakanlığı'na çağrılması,Türkiye'nin içişlerine açık bir müdahale girişimidir. Almanya dahil hiçbir ülkenin Türkiye'nin içişlerine müdahale girişimi hakkı da haddi de değildir.

"ALMANYA KENDİNE BAKSIN"

Kraichtal ve Backnang yangınını, Solingen Faciası, Ludwigshafen Yangını, Hanau'da ırkçı terör saldırısı ve NSU Davası gibi nice katliamın faillerinin yargılandığı davalarda Almanya'nın hukuku nasıl ayaklar altına aldığına tüm dünya şahittir. Almanya Türkiye'ye değil kendine baksın.

Türkiye tam bağımsız bir devlettir. Türk milleti adına karar veren Türk yargısı da tam bağımsızdır. Türk hakimleri; Anayasaya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdan kanaatlerine göre hüküm verirler. Haddini aşan Almanya'yı kınıyorum ve uluslararası hukuka uymaya davet ediyorum."