Alparslan Kuytul ne yapmak istiyor?

Alparslan Kuytul'un lideri olduğu Furkan Vakfı'nın koronavirüs önlemleri kapsamında alınan toplu halde namaz kılınması yasağını delmeye çalıştı. Polisin müdahalesi sonrası da Kuytul isyan ederek '28 Şubat yeniden hortlatıldı' ifadelerini kullandı. Kuytul'un bu çıkışı birçok soruyu da beraberinde getirdi.

Dosya 25.05.2020 - 14:34 25.05.2020 - 14:34

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, koronavirüs önlemleri kapsamında alınan toplu halde namaz kılınması yasağını delen ve sosyal mesafe kurallarına uyarak namaz kılan Furkan Vakfı üyelerine polisler tarafından yapılan müdahaleye sert bir şekilde tepki gösterdi. Kuytul'un ısrarla toplu halde namaz kılınmasında ısrar etmesi, ne yapmaya çalıştıkları yönünde birçok soruyu akıllara getirdi.

BAYRAMDA İNSANLARI DIŞARI ÇIKMAYA DAVET ETTİ

Daha önce "Bayram kültürünü bitirmeye çalışanlara inat, cuma günü akrabalarımla ve arkadaşlarımla bayramlaşacağım. Bayramda sokağa çıkma yasağı ilan etmek, İslam'a ve Müslümanlara ihanettir.'' ifadelerini kullanarak yandaşlarını bayramda sokağa çıkmaya davet etti. Her dinden, her cemaatten ve kuruluştan koronavirüs kapsamında alınan kararlara destek gelirken; Kuytul aksi yönde açıklamalarda bulunmaya devam ederek, 28 Şubat zihniyetinin tekrar hortladığını iddia etti.

EMNİYETİ MAO'CU KOMÜNİSTLER ELE GEÇİRDİ

Emniyeti Mao'cu komunistlerin ele geçirdiğini öne süren Kuytul, 'Her yer açık, camiler yasak. Çocuk mu kandırıyorsunuz' ifadelerini kullandı. Son olarak Kuytul ayrıca bekleyişini sürdürdüğü evinin önünde Furkan Vakfı üyeleriyle birlikte sabah namazını polis ablukası altında kıldı.

AJAN MISIN, PROVOKATÖR MÜSÜN?

Kuytul'un geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği çağrılara Cübbeli Ahmet Hoca'dan sert bir cevap gelmişti. Cübbeli Ahmet, "Çıkmış Kuytul mudur nedir ne biçim adam ya? Çıkmış diyor, ‘İslama ihanettir, dine hıyanettir.’ Neymiş 'bayram namazımızı kıldırmıyorlar.' Sen aklını peynirle mi yedin? Ajan mısın, provokatör müsün? Resulullah (sav) emrediyor, ’Yanaşmayın, bulunduğunuz yerden çıkmayın, evinizde durun sebaat edin.’ Sen ne yapmak istiyorsun?" ifadeleriyle tepkisini ortaya koymuştu.

Habervakti

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@