Alparslan Türkeş'in kızı Dr. Ayyüce Türkeş Taş, avukat Afşin Hatipoğlu'nun Instagram üzerinden yaptığı canlı yayına konuk oldu. Ayyüce Türkeş Taş, samimi açıklamalarda bulunduğu canlı yayında babasının kendisine olan vasiyetini de açıkladı.

Dolmabahçe’de kritik görüşme! Gündem: İsveç'in NATO üyeliği Dolmabahçe’de kritik görüşme! Gündem: İsveç'in NATO üyeliği

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş'in medyadan uzak bir yaşam süren kızı Ayyüce Türkeş Taş, konuk olduğu canlı yayında samimi açıklamalarda bulundu. 

alparslan türkeş-1

Canlı yayında babası ile olan anılarını anlatan Ayyüce Türkeş Taş, 'Bundan sonraki hayatınız için babanız ile olan anılarınızı yazmak gibi bir planınız var mı?' sorusuna yanıt verirken babasının kendisine olan vasiyetini de açıkladı.

"Öyle bir düşüncem yok. Aslında bu babamın bana vasiyetiydi. Bana yanına bir defter al yaz bunları. İlerde beni sana sorarlar anlatırsın derdi" diyen Türkeş Taş, "Ben şimdi 42 yaşındayım. Kemal yaşa geldikten sonra istiyorum. Onun bir görev olduğunu düşünüyorum. Bizim babamızı kendi görüşümüzle anlatmamız gerekiyor. Babamın ölümsüzlüğü kazandığını düşünüyorum. Dünya var oldukça o da var olacak. O yüzden bu iyi bir hizmet olacaktır diye düşünüyorum. İnşallah en yakın zamanda..." ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında Alparslan Türkeş'in 80 ihtilali sonrası Uzunada'ya gönderildiği sürgün sırasında Necmettin Erbakan ile bir anısını da anlatan Türkeş Taş, şunları söyledi:

"Orada İzmir'den babama çupra geldi. Babamı da arayıp telefonda söylenmiş haberiniz olsun diye. Babam çupraları göremedi. Birkaç gün sonra Erbakan'ın aşçıya talimat verdiğini görmüş. 'Çupraları yap' diye. Çupralar ona gitmiş..."