Sağlık Bakanlığı önünde kendini bir ambulansa kilitleyen ambulans şoförü kendini patlatacağını söyledi.

Ankara'da bir ambulans şoförü, Sağlık Bakanlığı önünde kendini bir ambulansa kilitledi. Araç içerisindeki oksijen tüplerini açtığını söyleyen ambulans şoförünün "Sağlık Bakanı gelmezse kendimi patlatacağım” dediği öğrenildi. Vatandaşı ikna çalışmaları olumlu sonuçlandı. Şoför araçtan inerken, ambulans da bakanlığın önünden çekildi.

Gazeteci İzel Sezer'in sosyal medya hesabından paylaştığı bilgilere göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yla görüşmek istediğini belirten ambulans şoförü “Onkoloji hastasını taşıdım, 3 saat boyunca hastane hastane dolaştım ama hastayı bırakacak yer bulamadım. Vatandaşlara zarar vermek istemiyorum, Sağlık Bakanının gelmesini istiyorum" dedi.

'Bu büyüklükte bir cenazenin solcuların, Kemalistlerin psikolojilerini bozması normal' 'Bu büyüklükte bir cenazenin solcuların, Kemalistlerin psikolojilerini bozması normal'

Olay yerine gelen polis ekipleri, uzun bir süre kapıları kilitleyen ambulans şoförünü ikna etme çalıştı.  Polis, gazetecilerin çekim yapmasını engellemeye çalışırken, ilerleyen dakikalarda ambulansın kapısının açıldığı görüldü. Ardından ambulans bakanlığın önünden çekildi.