Viral enfeksiyon geçiren Akşener hastanede tedavi altına alındı Viral enfeksiyon geçiren Akşener hastanede tedavi altına alındı

CHP’nin idaresine geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden pis kokular gelmeye başladı. Bir şirket tarafından 832 bin 964 TL’ye yapılabilen bir budama işinin, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından belediye iştiraki ANFA’ya neden 4 milyon TL'den fazla bir paraya devredildiği merak konusu oldu.

Konuya dair detayları sosyal medyada paylaşan gazeteci Cengiz AlçayırTwitter hesabından şu ifadeleri kullandı: Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki bazı ihaleler sonuçları bakımından oldukça dikkat çekti.! Şöyle ki; Belediye, yaklaşık maliyetini oldukça yüksek belirlediği bazı hizmet alım ihalelerini, Bakanlar Kurulu'nun 2018 yılında tanıdığı hak çerçevesinde sözleşme yapmak suretiyle, üzerine de yüzde 7 kar payı koyarak belediye şirketi ANFA'ya devretti. ANFA ise, işi yapmak yerine ihaleye çıktı ve yüzde 70 oranındaki kırımlarla işi aracı şirketlere devretti. Baskın görüşe göre, ANFA bu ihaleyi yapmaya yetkili değildi ve yasal olarak suç işliyordu.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR VAR

Cevap bekleyen sorular ise şunlar; "Ankara geneli 1 Kısım'daki Budama ve Kesim işi" bir şirket tarafından 832 bin 964 TL'ye yapılabiliyorsa, Ankara Büyükşehir Belediyesi bu işi ANFA'ya neden 4 milyon TL'den fazla bir paraya pas etti? ANFA, yasayı delerek mi ihaleye çıktı?