Ankara'da, 5 Afganistan uyruklunun öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, cinayetleri işlediği ve ülkesine kaçtığı belirlenen kişi hakkında kırmızı bülten çıkarıldı.

Cin çıkarma bahanesiyle oklavayla öldürmüşlerdi! İşte istenen ceza... Cin çıkarma bahanesiyle oklavayla öldürmüşlerdi! İşte istenen ceza...

ÜLKESİNE KAÇTI
Ölen kişilerin banka hesap hareketleri ile HTS kayıtları da incelendi. Ekipler, cinayetleri, Afganistan uyruklu M.O.Y'nin işlediğini belirledi. Hakkında yakalama kararı çıkartılan şüphelinin olaydan sonra ülkesine kaçtığı tespit edildi.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYOR
Savcılığın talebi üzerine şüpheli hakkında kırmızı bülten çıkarıldığı öğrenildi. Olayın geçmişi Altındağ ilçesi Örnek Mahallesi'nde bir evde yaşayan Afganistan uyruklu 5 kişiden haber alamayan yakınlarının ihbarı üzerine 10 Kasım'da adrese giden polis, Esedullah Rahimi, Serferaz Sayaz, Habibullah Cora Han, Abdul Halim Ruzi Kul ve Abdurrahman Azizi'nin cansız bedenlerini buldu.

Rahimi dışındaki maktullerin vücudunda delici ve kesici alet yarası olduğu belirlenirken, elleri arkadan bağlı ve ağzında bez bulunan Rahimi'nin boğularak öldürüldüğü tespit edildi.

Olayın yaşandığı evde, arbede yaşandığına dair iz bulunamadığı belirlendi.