Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk'ün adını Ankara'daki bir caddeye verdi.

Ankara’da Yukarı Bahçelievler Mahallesi’ne bağlı 54. Cadde’nin ismi, “Oğuzhan Asiltürk Caddesi” olarak değiştirildi. Oğuzhan Asiltürk geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmişti.

Bahçelievler mahallesi sakinlerinin tepki verdikleri bir diğer konu da mahallede muhtelif zamanlarda değişen cadde ve sokak isimleri. Mahalleli bugün birçok sokağın resmi adını değil, bildikleri eski adını kullanıyor.

Mahalle sakinleri isim değişikliğinden rahatsız

Pençe-Kilit Harekatında 1 askerimiz şehit oldu! Pençe-Kilit Harekatında 1 askerimiz şehit oldu!

Bahçelievler Derneği de bir açıklama yaparak değişikliğe itiraz etti. Dernek yaptığı açıklamada: “Bizler Bahçelievler Derneği üyeleri olarak yıllardır yürüttüğümüz eski cadde ve sokak isimlerinin yeniden eski haline döndürülmesi gayretlerimizin bugün bir darbe daha aldığını öğrendik. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi 6. Caddemizin adını 54.Cadde yapmıştı, bugün de caddenin adını ‘Oğuzhan Asiltürk’ yaptı. Semtimizde kimseye sorulmadan yapılan bu değişikliği kınıyoruz” ifadelerine yer verdi.