Anonymous önce Türkiye'yi hedef aldı, sonra tehdit etti! İşaret fişeğini Biden mı ateşledi?

Türkiye'de yeni bir darbe hazırlığının zeminini hazırlayan küresel güçler, Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olayları fırsat bilerek Anonymous kozunu bir kez daha masaya sürdü. Uluslararası bir hacker grubu olan Anonymous, Türkiye Cumhuriyeti'ni tehdit ederek, elinde bakanların bilgileri olduğunu iddia etti.

Dosya 03.02.2021 - 15:25 03.02.2021 - 15:25

2013 yılında Taksim Gezipark'ında bir kaç ağaç bahane edilerek hayata geçirilen toplumsal ayaklanma ve sivil darbe girişimini destekleyen küresel güçler, bugün Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olayları fırsat bilip, harekete geçti. Son olarak doğruların yanında olduğunu iddia eden Anonymous adlı hacker grubu aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti'ne baskı ve şantaj uygulanmaya başladı.

İŞARET FİŞEĞİNİ BİDEN MI YAKTI?

ABD Başkanı Joe Biden'ın seçimden önce yaptığı, ''Bence Erdoğan'a çok farklı bir yaklaşım uygulamalıyız. Muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça göstermemiz lazım.'' ifadeleri tepki çekmiş ve dış müdahale olarak yorumlanmıştı. Bu açıklamaların ardından seçimleri kazanan Biden'ın hemen ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olayların körüklenmesiyle birlikte akıllarda soru işaretleri oluşmaya başladı. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki gösterileri muhalefetin tam dastek vermesi de dikkatlerden kaçmadı.

ANONYMOUS'U KİM KONTROL EDİYOR?

Son aylarda Türkiye'yi tehdit eden açıklamalarda bulunan Anonymous adlı hacker grubu, asılsız iddia ve açıklamalarla Türkiye'deki muhalifleri hareketlendirmeye çalışması dikkatlerden kaçmazken. Anonymous'un son yaptığı paylaşımla birlikte asıl amaçlarının ne olduğunu ve kimler tarafından yönetildiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

TÜM TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALDI

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını 'diktatör' olarak tanımlayan ve Türk polisine 'cani' diyerek açıklamalarına başlayan Anonymous grubu, ''Haklarını arayan öğrenciler ölümle karşı karşıya. İçişleri, Adalet, Dışişleri ve Ekonomi bakanlarının kimlik bilgilerini paylaşıyoruz. İçişleri Bakanlığa yerleştirilen kişilerin özgeçmişlerini açığa çıkarıyoruz. İçişleri Bakanı'nın telefon numarasını paylaşıyoruz.'' gibi ifadeler kullandı.

HaberVakti

Yorumlar