Arseven'den çağrı: Çin aşısı canlı yayında sayın milletvekillerine vurulsun

Gazeteci-yazar Serdar Arseven sosyal medya hesabından ''Çin aşısı canlı yayında sayın milletvekillerine vurulsun.'' çağrısında bulundu.

Dosya 02.12.2020 - 18:12 02.12.2020 - 18:12

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını etkilerini her geçen gün arttırarak devam ederken, aşı tartışmaları da alevlenmeye başladı. Son olarak gazeteci yazar Serdar Arseven Çin aşısıyla ilgili bir çağrıda bulundu.

ÇİN AŞISININ KEFİLİ BİLİM KURULU MU?

Sosyal medya hesabından ''Çin aşısı canlı yayında sayın milletvekillerine vurulsun.'' çağrısında bulunan Arseven, ''Sn Cumhurbaşkanı, domuz gribi aşısı yaptırmayacağını ilan ederek, üreticilere güvenmediğini göstermişti. Çin Aşısı’nın kefili ‘Bilim Kurulu’mu? BM 5’li çetesinin bu üyesine ve diğer üyelerine hiç itimadım yok. “Bilim Kurulu” nun var mı, varsa bu güvenin sebepleri nelerdir?'' ifadelerini kullanarak şüphelerini dile getirdi.

İYİ PARTİLİ VEKİLDEN CEVAP

Arseven'in çağrısına cevap veren İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, ''Ak partili Bakan ve M. Vekillerinden başlasın . Sonrada Ak partiyi savunan gazetecilerle devam edilsin .Sonuçta bu Aşıları Ülkeyi yönetenler İthal ederek Türkiye’ye getirecekler...'' ifadelerini kullandı. Son olarak Yokuş, ''Siz kesinlikle aşı olmayacaksınız yani? Son kararınız mı Sayın Yokuş?'' sorusunu soran Arseven'e, ''Ben öyle bir şey demedim . Ben ülkemi yönetenlere inanmak ve güvenmek isterim . Sizin dediğiniz gibi “ Geçmişte olduğu gibi Sn . Erdoğan” ben bu aşıyı vurdurmam deyip Sağlık bakanını yüz üstü bırakabilir” Onun için bence Sn . Erdoğan’dan başlanmalı ..!'' cevabını verdi.

Habervakti

Yorumlar (4)