ASELSAN Beyin göçünü önleyecek! Kolları sıvadılar...

ASELSAN, yetişmiş insan gücünün yeniden kazanılması için harekete geçti. Bir süredir “Back to Turkey” çalışması yürüten ASELSAN’ın Genel Müdür Yardımcısı Hakan Karataş, “Yetenekleri ASELSAN ve Türkiye’ye kazandırmak istiyoruz” dedi.

Gündem 03.02.2020 - 10:57 03.02.2020 - 10:57 Bülent Deniz

Ülkeye katkı sağlayacak yetişmiş insan kaynağının yeniden kazanılması için bir süredir çalışmalar yapan, belirli ülkelere yoğunlaşan ASELSAN, başvurular için oluşturulan internet sitesiyle çalışmaların kapsamını genişletti. Şirket, ASELSAN’dan yurtdışına giden ya da şirketin ve Türkiye’nin gelişimine katkıda bulunabilecek faaliyetler yürüten kişilerin ülkeye dönüşü amacıyla geçen yılın ikinci yarısında “Back to Turkey” projesini hayata geçirdi.

25 kişi çalışmalara başladı

Bu kapsamda, hedef kitlenin yoğunlaştığı Hollanda, Almanya gibi ülkelerde çeşitli çalışmalar yapıldı ve Türklerle bir araya gelindi. Bunun yanında İngiltere, Özbekistan ve Güney Afrika’da savunma sanayisinde kariyer yapmak ve kendini geliştirmek isteyen yeteneklerle buluşuldu. Bu çalışmaların sonunda geri dönüş kararı veren yaklaşık 25 kişi ASELSAN bünyesine çalışmalarına başladı.

Dönüş sayıları artacak

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Hakan Karataş, yaptığı açıklamada, Back to Turkey çalışması kapsamında hem şirket hem de Türkiye için oldukça faydalı sonuçlar aldıklarını, dönüş sayılarının artarak süreceğine inandığını ifade etti. Karataş, şöyle konuştu: “Bunun yanında tüm dünyaya ulaşmak, yetenekleri ASELSAN ve Türkiye’ye kazandırmak istiyoruz. Bu amaçla dünyanın her yerinden bize ‘backtoturkey.aselsan.com.tr’ adresinden ulaşılabilecek. Başvuruları değerlendirecek ekibimiz, kendileriyle temas kurarak süreci birlikte yürütecek. Yurtdışı ziyaretlerde kurulan ve kurulacak bağlarla da hem projeyi hem de geri dönüş süreçlerini destekleyeceğiz.”

Yorumlar
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Bahçeli'den flaş 'Lozan' çıkışı: "Bu konu açılmamak üzere kapanmıştır"
Ayasofya Camii'nin ibadete açılışının birinci yılı geride kaldı!
Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya' mesajı! "Kıyamete kadar eksik olmayacak"
ABD'de PCR testleri yıl sonundan itibaren kullanılmayacak!
Bakanlıktan 'bedelli askerlik'le ilgili iddialara cevap
İsrail'de, aşı karşıtları Başbakan Bennett'in evini bastı!
Adil Öksüz, Erdoğan'a yapılması planlanan suikast girişimini Gülen'e onaylatmış
47 yıl sonra ilk cuma namazı! Kapalı Maraş'ta tarihi anlar...
Gün oldu devran döndü! Mustafa Özer'den Ruşen Çakır'a gönderme...
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@