ASELSAN Beyin göçünü önleyecek! Kolları sıvadılar...

ASELSAN, yetişmiş insan gücünün yeniden kazanılması için harekete geçti. Bir süredir “Back to Turkey” çalışması yürüten ASELSAN’ın Genel Müdür Yardımcısı Hakan Karataş, “Yetenekleri ASELSAN ve Türkiye’ye kazandırmak istiyoruz” dedi.

Gündem 03.02.2020 - 10:57 03.02.2020 - 10:57

Ülkeye katkı sağlayacak yetişmiş insan kaynağının yeniden kazanılması için bir süredir çalışmalar yapan, belirli ülkelere yoğunlaşan ASELSAN, başvurular için oluşturulan internet sitesiyle çalışmaların kapsamını genişletti. Şirket, ASELSAN’dan yurtdışına giden ya da şirketin ve Türkiye’nin gelişimine katkıda bulunabilecek faaliyetler yürüten kişilerin ülkeye dönüşü amacıyla geçen yılın ikinci yarısında “Back to Turkey” projesini hayata geçirdi.

25 kişi çalışmalara başladı

Bu kapsamda, hedef kitlenin yoğunlaştığı Hollanda, Almanya gibi ülkelerde çeşitli çalışmalar yapıldı ve Türklerle bir araya gelindi. Bunun yanında İngiltere, Özbekistan ve Güney Afrika’da savunma sanayisinde kariyer yapmak ve kendini geliştirmek isteyen yeteneklerle buluşuldu. Bu çalışmaların sonunda geri dönüş kararı veren yaklaşık 25 kişi ASELSAN bünyesine çalışmalarına başladı.

Dönüş sayıları artacak

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Hakan Karataş, yaptığı açıklamada, Back to Turkey çalışması kapsamında hem şirket hem de Türkiye için oldukça faydalı sonuçlar aldıklarını, dönüş sayılarının artarak süreceğine inandığını ifade etti. Karataş, şöyle konuştu: “Bunun yanında tüm dünyaya ulaşmak, yetenekleri ASELSAN ve Türkiye’ye kazandırmak istiyoruz. Bu amaçla dünyanın her yerinden bize ‘backtoturkey.aselsan.com.tr’ adresinden ulaşılabilecek. Başvuruları değerlendirecek ekibimiz, kendileriyle temas kurarak süreci birlikte yürütecek. Yurtdışı ziyaretlerde kurulan ve kurulacak bağlarla da hem projeyi hem de geri dönüş süreçlerini destekleyeceğiz.”

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@