Aşı karşıtları miting yaptı! Dr. Bilgehan Bilge'nin açıklamaları gündeme bomba gibi düştü...

Üsküdar'da toplanan aşı karşıtı grup, vatandaşları aşı olmamaya davet ederek gösteri yaptı. Aşı karşıtlarına hitaben bir konuşma yapan Dr. Bilgehan Bilge, "Aşıyı vuran zavallı sağlık memurları, hemşireler değil hekimler yargılanacak. 'O yüzden ruhsatsız bir maddeyi insanlar üzerinde uyguladım' demek gibi bir lüksü yok hekimlerin" ifadelerini kullandı.

Gündem 28.06.2021 - 13:33 28.06.2021 - 13:33 Bülent Deniz

Deney süreçleri tamamlanmamış aşıları olmak istemeyen bir grup vatandaş İstanbul Üsküdar'da bir araya geldi.

"AŞI OLANLARDAN ÖZÜR DİLEYECEKLER"

Sosyal medyadan örgütlenen ve 'Pandemi büyük buluşması' adı altında Üsküdar'da toplanan kalabalığa Dr. Bilgehan Bilge konuşma yaptı. Bilgehan Bilge "Asla ve kat'a aşı olmayın. Uçaklara bindirmesinler, AVM'lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de 1 sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler" ifadesini kullandı.

"RUHSATSIZ MADDEYİ UYGULADIM DİYEMEYECEKLER"

Bilge, aşı yapılmasını savunan hekimleri de hedef gösterdiği konuşmasında "Bu bir slogan ya da şaka değil; yargılanacaklar! Aşıyı vuran zavallı sağlık memurları, hemşireler değil hekimler yargılanacak. Yok 'benim haberim yoktu', 'ben devlet memuruyum', 'Sağlık Bakanlığından tamim geldi, genelge geldi, emir geldi', 'O yüzden ruhsatsız bir maddeyi insanlar üzerinde uyguladım' demek gibi bir lüksü yok hekimlerin" dedi.

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@