ABD Kongresi geçtiğimiz aylarda askerlere uygulanan Covid-19 aşısı zorunluluğunu kaldırmış ve alınan kararı ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin imzalyarak kamuoyuna duyurmuştu. 

8 BİNDEN FAZLA ASKER GERİ DÖNEBİLİR

ABD'de 8 binden fazla askerin aşı olmayı reddettiği için ordudan uzaklaştırıldı. Uzaklaştırma sonucu ücret ve rütbe gecikmesi yaşayan askerler için çalışma başlatıldığı belirtlidi. Cumhuriyetçi senatörlerin kovulan askerlerin geri dönüşü için yasa çalışması yürüttüğü açıklandı. Cumhuriyetçiler, aşı şartının orduya katılımı azalttığına inanıyor ve bundan dolayı alınan kararı bir zafer olarak gördü.

AUİSTİN: AŞIYI TEŞVİK ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Bakan Austin, aşı uygulamasının askerlerin sağlığına ve ülkenin korunmasına fayda sağladığını belirterek, aşıyı teşvik etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Şevki Yılmaz yazdı: Ah Erbakan Hoca'm ah! Emanetine ne yaptılar kalk da bak Şevki Yılmaz yazdı: Ah Erbakan Hoca'm ah! Emanetine ne yaptılar kalk da bak

NE OLMUŞTU?

ABD Savunma Bakanlığı, Temmuz 2021’de yaptığı yazılı açıklama ile tüm çalışanlarına aşı şartı koymuş, aşı olmayanlara COVID-19 testi yapma zorunluluğu getirmişti.