Aşılar kolda mıknatıs etkisi mi yapıyor? Araştırma sonucu açıklandı...

Yüksek Teknoloji Uzmanı Tuncay Uludağ aşıların mıknatıs etkisi yaptığı iddialarını araştırarak, 'Net bir kanıt yok' vurgusunda bulundu.

Dosya 09.07.2021 - 16:25 09.07.2021 - 16:25 Bülent Deniz

Aşılama çalışmalarının başlamasıyla birlikte ortaya atılan iddiaların başında 'aşının mıktnatıs etkisi yaptığı' yer aldı. Söz konusu iddiaları araştıran Yüksek Teknoloji Uzmanı Tuncay Uludağ, araştırma sonuçlarını takipçileriyle paylaştı.

''KOL ÜZERİNDE METAL BİRİKMESİ OLABİLİR''

Twitter hesabından araştırma sonuçlarını paylaşan Uludağ, ''Bir süre ara vermek zorunda kaldığım yazılara kaldığım yerden devam ediyorum. Yazamadığım süre içinde birçok kişi özellikle Aşı yapılan kola mıknatıs yapışması hakkında birçok soru sormuş, Sinovac ve BionTech üzerinde çeşitli araştırma ve deneylerimiz devam ediyor. Araştırmalar tam bitince, sonuçları yazacağım. Mıknatıs konusuna gelince ise iki aşı üzerinde yaptığım testlerde hiçbir mıknatıs etkisi yok . İnternet üzerinde aşağıdaki cihazlar ile yapılan testlerin ise hepsi yalan ve komik. Koluna mıknatıs yapışan kişiler var fakat koluna mıknatıs yapışan birkaç kişi ile görüştüm, aşı olmadan önce bu testi yapmamışlar, fakat birçoğu yıllar önce domuz ya da grip aşısı gibi farklı aşılar olmuş. Yıllar önce yapılmış farklı bir aşı kol üzerinde zamanla metal birikmesi sağlamış olabilir. Net bir kanıt yok.'' ifadelerini kullarank iddiaları yalanladı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@