Askeri helikopter kazasının ardından akıllara Şevki Yılmaz'ın o açıklamaları geldi!

Bitlis'te yaşanan helikopter kazasının ardından akıllara Refah Partisi Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz'ın 28 Şubat döneminde yapılan helikopter ihalesiyle ilgili yaptığı açıklamalar geldi.

Dosya 06.03.2021 - 16:09 06.03.2021 - 16:09

Bitlis'te yaşanan helikopter kazasında şehit düşen 11 asker tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Yaşanan bu kazanın ardından akıllara Refah Partisi Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz'ın 2012 yılında askeri helikopter kazalarıyla ilgili yaptığı açıklamalar geldi.

'İŞTE ŞEREF TACI SUÇLAMALARIMIZ BUNLAR'

Yılmaz, 2012 yılında yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanmıştı: ''Aslında Erbakan Hocamla askeriyenin arası çok iyiydi. Hatta Hocamıza ilk Milli Güvenlik Kurulu Toplantılarında 'sizi tanıyamamışız' dediler yağ çektiler. İlk defa sizin stüdyonuzda açılıyorum Hocamla ordunun arasının açılmasının ilk sebeplerinden biri helikopter ihalesidir. O ihaleyi imzalasaydı Hocadan iyi adam olmazdı. Askeri helikopter ihalesini Hocamın önüne getirdiler 'bunu imzala' dediler. Hoca isyan edeceklerini bildiği için haftalarca oyaladı. O zaman hep yağlar devam ediyor. Hocaya saldırılar yok. Günü birinde yeter artık bunu imzala dediler O da kıyamet koparan o açıklamayı yaptı. Generallere dedi ki; "Sizin helikopteriniz Amerika'da tedavülden kaldırılmış uçuşa yasak helikopterler, bunların fiyatı 20 milyon dolar bunlardan (10 mu 20 mi unuttum) alacağız bu milletin bütçesinden. Ama biz araştırdık son teknolojiyle donatılmış, şu helikopterler 9 milyon dolar. Çöpten 20 milyon dolara helikopter alamayız. Amerika'nın çöplüğünde bunlar. Almayacağım, imzalamayacağım" dedi. İşte o olayın ertesi gün sermaye çevreleri Refahyol hükümetinin karşısındaki gücün yanına geçtiler ve darbe süreci başladı. Hocamızın aldırmadığı bu helikopterlerin hepsi uçuşta düştü ve onlarca askerimiz şehit oldu. İşte şeref tacı suçlarımız bunlar.''

O HELİKOPTERLER 39 ASKERİMİZİ ŞEHİT ETTİ

Bitlis'te yaşanan acı kazanın ardından Kara Kuvvetleri´nde 1996’dan bu yana görev yapan Fransız-Alman ortak tasarımı AS532 Cougar helikopterlerinin ülkemizde daha önce karıştığı 3 kazada 28 asker şehit olmuştu. Son yaşanan  kazayla birlikte şehit sayısı 39’a yükseldi.

Habervakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@