MÜSİAD'ın ardından Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) tarafından da Türkiye'nin yeni ekonomi modeline destek geldi. Açıklamada, "Güçlü Türkiye'nin yeni Ekonomi Modeline inanıyoruz. ASKON Ailesi olarak Ülkemizin son 20 yılda göstermiş olduğu istikrarlı bu gelişimi yine aynı istikrarla devam ettireceğine olan güvenimiz tamdır." ifadelerine yer verildi.

ASKON'un açıklamasının tamamı:

Adı Türk ama aslı milletin iradesine, milli ve yerli ekonomiye yabancı olan bazı sanayi derneklerinin tüm Dünyanın buhran yaşadığı gerçeğini bir tarafa birakıp, ülkemizin makroekonomik planlarla son 20 yılda başarmış olduğu ekonomik reformları ve göstergeleri her seferinde manipüle ediyor olması büyük bir talihsizliktir.

Sayısal tüm verileri yok sayarak bir ülkenin ekonomisi ve büyüme şeklini yalnızca döviz bazlı göstergelerle değerlendirmek, Iktisat bilimi ile örtüşmeyen akla ziyan bir yaklaşım olmuştur. Malum kuruluş yine bizleri şaşırtmadan bu hazin açıklaması ile malum lobilere olan desteğini açıkça ilan etmiştir.

Herkesin malumudur ki son zamanlarda döviz kurları üzerinde yaşanan artışlar global piyasalardaki iktisadi daralmanın gerçeğidir. Bu gerçeği bir kenara bırakıp, oluşturulmaya çalışılan algıyla milletimizin zihnine hükmetmeye çalışmanın faydasız bir gaye olduğu bilinmelidir.

Bu girişimlerin asıl amacı Sn. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde tüm sanayi camiasının yıllardır vermiş olduğu emekle bugün yakalanan büyüme oranlarını tersine çevirmekten vazgeçmeyen faiz lobisinin emrini yerine getirmektir.

Ve yine bilinmelidir ki,

Türkiye her daim doğru yatırimin adresi olmuş, üreten ve ürettikleriyle gelişen Dünyaya adapte bir serbest piyasa ekonomi planini kendisine model almıştır. Milletimizin yerli ve milli kalkınmaya her daim vermiş olduğu destekle, bu zor günlerden yine güçlenerek çıkacağımizdan kimsenin şüphe etmemesi gerekmektedir.

ASKON Ailesi olarak Ülkemizin son 20 yilda göstermiş olduğu istikrarli bu gelişimi yine aynı istikrarla devam ettireceğine olan güvenimiz tamdır.