Asla ‘’Elveda!’’ Demiyoruz!

Bismillahirrahmanirrahim

Bizleri İnsan olarak yaratan, akıl nimetiyle donatan, sayısız nimetlerinin en üstünü Müslümanlardan kılan ve kurduğu Dünya ve diğer Âlem sofrasında sayısız nimetleriyle yaşatan ve tüm nimetlerinin hesabını Ahiret’ in büyük buluşma ve duruşma gününde soracak olan Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah (c.c)’a hamd ve Eşsiz Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-î Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Hocalarımıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan Muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

“Şimdi sen; Rabb’inin yüceliğini, sınırsız kudret ve kemalini övgüyle an ve secde edenlerden ol! Ve ölüm denilen kesin gerçek kapını çalıncaya dek, Rabb’in Allah’a kulluğa ve ibadete devam et!’’ ( Hicr S.98-99) İlahi Mesajı gereği, kulluk görevlerimizin bitişi ölüm anımızdır!

Bu sebeple;

Ramazan-ı Şerif Ayı’na ‘’veda’’ ederken, asla kulluk kazanımlarımıza veda etmemeliyiz! Namazlarımıza, kardeşliğimize, hayırda ve iyilikte yardımlaşmamıza, beraberliğimize, birliğimize, dirliğimize, sevgi ve merhametimize asla veda etmemeliyiz!

Sadece Ramazan’da gündüz değil, senenin 12 ayında gece ve gündüz açlıkla, yoklukla ve yoksullukla mücadele eden mazlumlara ve mağdurlara ve Muhacir kardeşlerimize uzattığımız yardım eline asla veda etmemeliyiz!

Bayramlara mahkûm edilen akraba bağlarına ve komşu haklarına asla veda etmemeliyiz!

Şeytan ve yandaşlarının sigara, uyuşturucu, içki, kumar, fuhuş, faiz, gıybet, yalan, iftira sahtekârlık, şirk, küfür, İnkâr, İsyan vs. tuzaklarına düşen nefislerimizin bu rahmet ve af ayında yaptığımız tövbelerle, dualarla ıslahından sonra tekrar tövbelerimize asla veda etmemeliyiz!

Allahımıza verdiğimiz sözlerimize sadık kalmalıyız!

Asırlardır ezenler bayram ederken, ezilenler bir gün hatta bir saat bile hiç bayram yapamadılar! Yaptırtmadılar!

Zalimler işgallerine, katliamlarına kadeh tokuşturarak eğlenip gülerlerken, mazlumlar hep ağladılar! Ve hala ağlıyorlar!

Filistinlim, Doğu Türkistanlım, Türkmenistanlım, Kırımlım, Arakanlım, Ahıskalım, Afganistanlım, Keşmirlim, Iraklım, Suriyelim, Afrikalım ve diğer mazlum coğrafyamızdaki tüm mazlumlarımız bir asırdır Bayram yapamadılar!

İntikam sahibi Allah (c.c), şimdi zerre kadar bir virüsle zalimlere de, destekçilerine de ve seyirci kalanlara da Bayramı yaptırmadı ve yaptırtmıyor!

Dünya tarihinde ilk defa tüm dünya insanlarına ayırım yapılmadan Dünya zindan edildi! Evler, köşkler ve saraylar cezaevine, karantinaya çevrildi!

Devrimlerle Allah’ın dinine savaş açmayı bayram ilan edenleri ve yalanlarına aldanmış gafil ve cahil kitleleri bu ihanet bayramlarında ki isyan ve günahlarına ortak etmeye mecbur edenlerinde Totem Bayramlarını kursaklarında bırakan Allah, bayram yaptırtmadı ve yaptırmıyor!

Allah’ın izniyle gerçekleşen zerreden küçük Korana saldırısı karşısında yeni belaların gelmemesi ve bu beladan kurtulmamız için Kur’an ile korunmak için İslam Medeniyetine dönüş sözümüze de asla veda etmemeliyiz!

Deccalların ilkesi diye yutturulan ataları melun şeytanın, hile ve tuzaklarından kurtulmak için tek çare “Allah’ın ilke ve inkılabı İslam Nizamı’nı inanarak yaşamaktır!” sözümüze asla veda etmemeliyiz!

Bu inanç, duygu ve dileklerimle Ramazan Fıtr (Yaratılış gereği Hak ve özgürlük mücadelesi veren mazlumlara, nefislerimize ve nesillerimize sahip çıkış) bayramınızı tebrik ediyorum.

Allah (c.c) tüm mazlumların zalimlerin sultasından desteklerimizle kurtularak özgürlüğüne kavuşacağı gerçek bayramlara hepimizi kavuştursun! Amiin

Hak, Adalet, İlim, İman ve Terbiyeyle oluşacak ahlak ve İrfan toplumuyla Fethin sembolü Ayasofya'mızın açılması, Mescid-i Aksa'mızın özgürlüğü,Fırt (Ramazan) ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

Selam, sevgi ve duayla...

Şevki Yılmaz

www.sevkiyilmaz.net

Twitter: @sevkiyilmaz
Facebook: @sevkiyilmaztr
Facebook: @sevkiyilmaz1955
Instagram: instagram.com/sevkiyilmaztr

YORUM EKLE
YORUMLAR
İrfan vicdan
İrfan vicdan - 5 gün Önce

Güzel yazılarınız İçin teşekkür ederim. Bayramınız mübarek olsun değerli hocam. Allah sizlere hayırlı ömürler versin. Bizi sizin sohbetlerden Ve yazılarınızdan mahrum etmesin inşAllah

Lütfü Demir
Lütfü Demir @İrfan vicdan - 4 gün Önce

Hocam yorumlarınıza ihtiyacımız var
Kutahyadan Selamunaleykum

Durmuş Emin Bilge
Durmuş Emin Bilge - 5 gün Önce

Allah razı olsun.Dilinize sağlık hocam.Bayramınız mübarek olsun.

Yusuf AKKAN
Yusuf AKKAN - 5 gün Önce

Hocam çok güzel teşekkür ederim Allah razı olsun istifade ediyoruz sağolun

ALİ AKKÜREK DENİZLİ
ALİ AKKÜREK DENİZLİ - 5 gün Önce

BU DUAYA VE ARZUYA CANDAN AMİN

Hslil KOCAOĞLU
Hslil KOCAOĞLU - 5 gün Önce

Amiiiin inşaallsh muhterem hocam fıtr bayramınız mübarek olsun inşaAllah yasak kalkınca tekrar sizi akit tv sohbetlerinde dinleyeceğiz rabbim yar ve yardımcınız olsun rzbbim size âfiyet nasip etsin

Mustafa baki
Mustafa baki - 5 gün Önce

Makale çok doyurucu çok istifade ettim ağzına sağlık hocam bayramınız şimdiden mübarek olsun der ailece daima huzura kalın selam ve dua ile

banner5