Aslı Erdoğan, HDP hariç tüm siyasi partileri 'terörist' ilan etti

Terör örgütü PKK'ya destek veren yayınları nedeniyle kapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin yazarlarından Aslı Erdoğan, Türkiye'ye yönelik akılalmaz iftiralarda bulundu. 4 ay cezaevinde yattıktan sonra Almanya'ya yerleşen yazar el üstünde tutuluyor.

Gündem 26.10.2019 - 00:38 26.10.2019 - 00:38 Bülent Deniz

Bir dönem Radikal ve Özgür Gündem gazetesinde yazan Aslı Erdoğan, Belçika'da yayın yapan Le Soir gazetesine bir mülakat verdi. Aslı Erdoğan, önce Türkiye hakkında akılalmaz iftiralarda bulundu, ardından Türkiye'deki siyasiler hakkında çirkin ifadeler kullandı.

BAŞARILI BİR YAZARLIKTAN TERÖR DESTEKÇİLİĞİNE

Türkiye'de başarılı ve ünlü bir romancı iken, terör örgütü PKK lehine pozisyon alarak devlete karşı savaş açan Aslı Erdoğan, sırtını Avrupa'ya yaslayarak hayalgücünü konuşturmaya devam ediyor.

'HDP HARİÇ TÜM SİYASİLER TERÖRİST'

''Türklere, okula başlar başlamaz Kürtlerden nefret edilmesinin öğretildiği'
 yalanını söyleyerek kirli propaganda yapan Aslı Erdoğan, HDP hariç, CHP de dahil olmak üzere parlamentodaki tüm siyasi güçlerin 'terörist' olduğunu belirtti. “Ülkem aşırı bir milliyetçilik içerisinde yaşıyor. Bu nedenle sporcular, aydınlar ve sıradan vatandaşlar hükümeti destekliyor” ifadelerini kullanan yazar, neredeyse tüm Türkiye'yi ırkçı ilan etti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@