Daha önce Filipinler’e ihraç edilen ATAK Helikopteri'nin yeni taliplisi Nijerya oldu.

Türk savunma sanayii ürünlerinin muharebe sahasındaki başarısı bütün dünya tarafından yakından takip ediliyor. Son yıllarda geliştirilen yerli ve millî ürünler içinde en çok ilgi duyulan ürünlerin başında ise TUSAŞ tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk taarruz helikopteri T129 ATAK geliyor.

AA-20220406-27480028-27480027-ATAK_HELIKOPTERI_FILIPINLER_ORDUSUNA_GUC_VERECEK

YENİ TALİPLİ NİJERYA OLDU

Daha önce Güneydoğu Asya ülkesi Filipinler’e ihraç edilen ATAK, bu defa Afrika yolcusu. ATAK helikopterini yeni taliplisi Nijerya olurken, Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından TBMM’de yapılan sunumda Nijerya ile imzalanan savunma işbirliğine dikkat çekildi.

AA-20220406-27480028-27480023-ATAK_HELIKOPTERI_FILIPINLER_ORDUSUNA_GUC_VERECEK

Tabelayı kopyalıyorlar! Taklit ESK'lere dikkat Tabelayı kopyalıyorlar! Taklit ESK'lere dikkat

İŞBİRLİĞİ İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Sunumda “Nijerya’yla ciddi bir savunma sanayii iş birliği potansiyelimiz var. Afrika’daki ülkelerle özellikle geçtiğimiz yılda savunma sanayii alanında, ihracatı anlamında ciddi yol katettik. Nijerya’da da çok ciddi bir potansiyel görüyoruz. Geçen yıl iki adet OPV (deniz karakol gemisi) ihracatı oldu ve şu anda da özellikle ATAK helikopterleri konusunda da ciddi bir ihracat imkânı var. Hâlihazırda tabii ki iş birliği temaslarımız devam ediyor ” değerlendirilmesi yapıldı.