Atina'da panik: Yunanistan'ı Türkiye yönetiyor

Üzerinde "Yunanistan'ı Türkiye yönetiyor" yazılı bir kamyoneti parlamento binası önüne çeken bir kişi aracı patlatacağı yönünde tehditler savurdu.

Dünya 05.10.2021 - 15:19 05.10.2021 - 15:23

Atina'da parlamento binasının önünde "Yunanistan’ı Türkiye Yönetiyor" yazılı bir kamyonet ortalığı birbirine kattı. Parlamento binası önüne gelen bir Yunan, Yunanistan güvenlik güçlerini alarma geçti.

Atina’da bulunan Parlamento binası önünde yer alan Meçhul Asker Anıtı'nın hemen yanına bir kişi, LPG’li kamyonetini yanaştırdı. Üzerinde "Yunanistan'ı Türkiye yönetiyor. Evimi Türkler tutuyor" yazılı aracını parlamento binasının önüne çeken adam, aracını havaya uçuracağı yönünde tehditler savurdu.

PSİKOLOJİK SORUNLARI VAR

Güvenliği alarma geçiren araca, Yunan polisleri müdahale etti. 58 yaşındaki şahsın psikolojik sorunları bulunan bir çiftçi olduğunu söylenirken, adam gözaltına alındı.

Yapılan incelemelerde araçta patlayıcı madde bulunmadı. Kalamata kentinde yaşadığı tespit edilen çiftçinin aracında bir adet havalı tabanca bulundu. Araç çekici yardımıyla meydandan kaldırıldı.

Yorumlar