Avengers'daki 'dünya nüfusunu yarıya indirme' fikri gerçek mi oluyor?

Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte Hollywood yapımı filmlerde insanlara empoze edilen ‘dünya nüfusunu yarıya indirme’ planı tekrardan tartışılmaya başlandı. ABD menşeili Avengers (Yenilmezler) filmi de koronavirüs salgının ardından tekrar gündeme geldi.

Dosya 14.03.2020 - 21:25 14.03.2020 - 21:25

Hollywood filmlerinin son yıllarda olmazsa olmaz konularının başında 'insan nüfusunun azaltılması gerektiği' algısı sıklıkla işlenmeye devam ediyor. Söz konusu filmlerde insanlara daha az nüfuslu bir dünyanın daha yaşanılabilir olduğunu empoze etmeye çalışıldığı tespit edildi. Özellikle koronavirüs salgını ardından ortaya atılan komplo teorileri söz konusu filmlerle desteklendi.

KÖTÜ ADAM DÜNYA NÜFUSUNU YARIYA İNDİREREK KURTULUŞU MÜJDELİYOR

Dünyaca ünlü animasyon yapımlarında imzası bulunan Marvel şirketinin ‘Avengers’ serisinin bir numaralı kötü adamı Thanos karakteri üzerinden verilen mesaj herkesi şoke etmişti. Serinin geçen sene mayıs ayında yayınlanan son filminde dünyaya ve insanlığa yeni bir düzen kazandırılması ele alınmıştı. Thanos’un bunu yapmak için dile getirdiği sözler ve bu işi dayandırdığı kapı, seçilmiş kişilerin daha iyi şartlarda yaşaması için canlı nüfusunun yarıya indirilmesiydi. Filmde canlı nüfusunu yarıya indiren kişi olan Thanos, geriye kalan seçilmişlere, mevcut öz kaynaklarla daha uzun bir yaşam sürmelerini sağladığını övünen bir dille ifade etmişti.

HEPSİ BU PLANIN BİR PARÇASI MI?

Son üç ayda dünyada yaşanan koronavirüs krizi sonrası bu filmi izleyenlerin aklına yeniden Thanos’un filmde hayata geçirdiği kanlı planı getirdi. Hollywood yapımı filmde kurgulanan hayatın meydana getirmek istediği üstün ırk veya seçilmiş soy teorileri, virüs, savaş ve afetlerle gerçeğe dönüştürülmeye çalışılabileceği düşünülüyor. Bu hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen zümre, böyle bir nüfus kırımının gerekli olduğunu insanlara kabul ettirmek için algı dolu yapımlarını tüketicilere ulaştırmakta.

MERKEL VE JOHNSON TEHLİKENİN FARKINDA MI?

Geçtiğimiz hafta içerisinde Almanya Başbakanı Merkel, koronavirüs ile ilgili yaptığı açıklamada, Almanya nüfusunun yüzde 70’lik bir kısmının virüse yakalanacağını ifade etmişti. Buna benzer bir açıklama da İngiltere Başbakanı Boris Johnson’dan gelmişti. Johnson’a göre virüs, birçok insanı sevdiklerinden ‘zamansız’ ayıracak... 

Virüsle bunun yapılmak istendiği gerçeği de göz önünde bulundurulursa, aslında böyle bir ihtimal hiç uzak değil.

12 MİLYAR İNSANA YETECEK KADAR GIDA ÜRETİLİYOR

Başta Afrika coğrafyasında olmak üzere birçok dünya ülkesinde insanlar açlıktan, susuzluktan ve tedavisi zor olmayan hastalıklardan ötürü hayatını kaybediyor. Halbuki dünyada, günde 12 milyar insana yetecek kadar gıdanın üretildiği ekonomik verilerle daha önce birçok kez açıklanmıştı. Bu durum da göz önünde bulundurulursa, salgın hastalıklarla insan nüfusunun yarıdan daha az bir seviyeye çekilmeye çalışıldığı ortaya çıkıyor.

Haber Vakti

Yorumlar