Avrupa Süper Ligi çöktü

6 Premier Lig takımı, Atletico Madrid ve İnter'in ayrılık kararı sonrası Juventus Başkanı Andrea Agnelli, Avrupa Süper Ligi'nin, devam edemeyeceğini söyledi. Bu gelişmelerin ardından Milan da çekildiğini açıkladı.

Spor 21.04.2021 - 13:32 21.04.2021 - 13:32 Bülent Deniz

Juventus Kulübü'nün başkanı ve Avrupa Süper Ligi'nin kurucularından Andrea Agnelli, 6 Premier Lig takımının Süper Lig'den çekilmesi üzerine konuştu.

Reuters'a konuşan İtalyan iş adamı, "Premier Lig takımları olmadan Avrupa Süper Ligi gerçekleşemez. Doğru ve dürüst olmalıyız. Yürümeyecek" yorumunda bulundu.

İNTER VE ATLETİCO MADRİD DE AYRILDI

Bu açıklamaların ardından İspanyol Kulübü Atletico Madrid ve İtalyan devi Inter de Avrupa Süper Ligi'ne katılmama kararı aldığını açıkladı.

Inter'ın ardından Milan'ın da Avrupa Süper Lig'inden ayrılması bekleniyor.

6 PREMİER LİG TAKIMI AYRILMA KARARI ALMIŞTI

İngiltere Premier Lig'de "Big Six (Büyük Altılı)" olarak nitelendirilen Arsenal, Liverpool, Tottenham, Manchester City, Manchester United ve Chelsea, Avrupa Süper Ligi'ni oluşturan 12 kurucu kulüp arasındaydı.

Pazar günü resmen tanıtılan Süper Lig'in ardından siyasi otoriteler, taraftarlar, futbolcular ve teknik adamlar bu fikre karşı çıkmıştı. Bu gelişmeler sonrası 6 kulüp birden Avrupa Süper Ligi'nden ayrıldığını duyurdu.

MİLAN DA ÇEKİLDİ

Son olarak İtalyan Ekibi Milan da Avrupa Süper Ligi'nden çekildiğini duyurdu

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@