Avrupa'da açlık kuyrukları artışa geçti

Açlık sorununun yaşanmaya başladığı Avrupa’da salgın süreciyle birlikte açlık kuyrukları daha da artmaya başladı.

Dünya 20.03.2021 - 19:51 20.03.2021 - 19:51

Ufuk.nl'de yer alan habere göre, Ciddi zorluklar yaşayan kıtada ekonomiler arasında İspanya, en ağır yarayı alan ülkelerden biri oldu. Ülkede birçok vakfın önünde ciddi gıda kuyrukları oluştu.

Pandemi süreci dünyayı ciddi manada etkisi altına aldı. Büyük dünya ekonomileri dahi ayağa kalkmaya çalışıyor. İspanya’da pandemi sürecinin başlangıcından günümüze kadar olan süreçte gıda yardımı talebinde bulunan kişi sayısı nüfusa oranla ciddi derecede arttı. Birçok vakfın önünde büyük gıda kuyrukları oluşuyor.

Aksam.com.tr’nin Avrupa basınından derlediği habere göre, İspanya’da Caritas Vakfı’nın paylaştığı istatistiklere göre son bir yıl içerisinde yardım almak için vakfa 500 bin kişi başvuruda bulundu.

İspanyolların ihtiyaç kredisine başvuru oranları da son bir yılda yüzde 40 oranında yükseldi.

İspanya’da yaşanan sıkı kapanmadan sonra işini kaybeden Meksikalı tiyatro oyuncusu Rita Carrasco, 4 aydır her Cuma günü bir kutu içecek alabilmek için kilometrelerce yol kat ediyor. Sosyal kantin adı verilen bir uygulama muhtaç durumdaki İspanyollara yardım ediyor. Bu kantinlerin sayısı pandemi öncesinde bir iken şuan dörde ulaştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@