Ayasofya ve Mescid-i Aksa'nın Kozmik Yapısı... İlk kez duyacağınız Derin Bağları...

Gündem konularına ışık tutan “Derin Gerçekler” programının bu haftaki konusu Ayasofya’nın açılmasıydı. Ayasofya tarihinin derinliklerine inen programda, Yeniakit.com.tr Yazarı Abdurrahman Dilipak önemli ayrıntılara değinerek dikkat çekici ifadeler kullandı. İşte detaylar…

Dosya 20.07.2020 - 14:47 20.07.2020 - 14:47

Gündem konularına farklı bir bakış açısı ve dikkat çekici yorumlarıyla ışık tutan, Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz’in sorduğu, Yeniakit,com.tr Yazarı Abdurrahman Dilipak’ın cevapladığı Derin gerçekler programının konusu tüm dünyanın gözlerini İstanbul’a çevirmesini sağlayan olay, “Ayasofya’nın açılmasıydı.”

BURASI SIFIR NOKTASIDIR

Ayasofya tarihinin derinlerine inilen programda Dilipak, “Bunu çoğu kişi bilmiyor. Bakın Aysofya’da namaza durduğunuzda, aynı zamanda Mescid-i Aksa ve Kabe’ye doğru dönmüş olursunuz.” Dedi.

Peygamber Efendimiz (S.A.V) de Mescid-i Aksa’yı kıble görerek namaz kıldığını belirten Dilipak, “Burası sıfır noktasıdır ve “nirengi noktası” milenyum taşıdır.” İfadelerini kullandı.

Bülent Deniz’in Greenwich kasabasının sıfır noktası oalrak kabul edilmesini hatırlatmasından sonra Dilipak, “ O aslında 1962 yılına kadar İstanbul’du ancak, Milenyum taşı çalınıp Greenwich’e götürüldü.“ dedi. Ayrıca Dilipak, “En kısa zamanda onun içinde girişimin yapılması gerekir.” İfadelerini kullandı.

OLAY KOZMİK BİR OLAY!

Bülent Deniz’in, “ Peki, İslam literatüründe milenyum taşı ve nirengi noktası ile ilgili bir şey var mı?”

Sorusu üzerine Abdurrahman Dilipak, “ Bakın bu olay kozmik bir olay. Kabe’den çizgi çektiğinizde Mescid-i Aksa’ya gelen nokta, Ayasofya’nın bulunduğu noktadır. Burası “Belde-i Muhayyere”dir. milattan öncede insanların burayı sıfır noktası olarak kabul eder. Bu nokta kozmik bir noktadır.” İfadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Dilipak, “ Bu geçiş rotası da çok ilginç. Oradan karedenize geçiyor, üst taraftan İskandinav ülkeleri ve alt taraftan Yemen’den geliyor. Yani insan nüfusunun en az olduğu bölgelerden geçiyor.” Dedi.

Kabe’nin, Aysofya’nın ve Mescid-i Aksa’nın özel bir rotası olduğunu söyleyen Dilipak, “ Bana kalırsa bu rota üzerindeki mescidlerin “kıbleteyn mescidi” olarak adlandırılmaları gerekiyor.” Dedi.

AYASOFYA’NIN KUBBESİNE VE KUBBET’ÜS SAHRA’YA DİKKAT!

Ayasofya’nın, Mescid-i Aksa ve Kabe’nin nirengi noktası olduğunu söyleyen Dilipak, ”Ayasofya’nın kubbesinin tepsinde hilal değil daire vardır.”dedi. Bu sözlerin ardından programın sunucusu Bülent Deniz ise Ayasofya’nın kubbesindeki daireye dikkat çekti.

Deniz, “ Aynısı Beytül Makdis’te, Kubbet’üs Sahra’nın kubbesinde de var. Orası da yuvarlaktır.” İfadelerini kullandı.

AYASOFYA İSTANBUL’UN MÜHRÜDÜR!

İstanbul’un Belde-i Muhayyere olmasının sebebini Ayasofya’nın nirengi noktasının Mescid-i Aksa’ya nispet için yapılmasına bağlayan Dilipak, “Kardeşim Ayasofya İstanbul’un mührüdür. Ayasofya’yı çekin İstanbul düşer. İstanbul, Doğu Roma’nın mührüdür. İstanbul’u çekin Doğu roma düşer. Bunlar iç içe geçtikleri için siz bu temeli yeni bir medeniyetin merkezi haline getirebilirsiniz. Ayasofya düşmanları da işte bu ruha karşı hareket ediyorlar.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar