Aynı listede Greta, YPG ve Erdoğan var! Bu nasıl kafa...

Amerikan TIME Dergisi’nin, 1927 yılından bu yana düzenlediği "Yılın Kişisi" adayları listesi açıklandı. Bu yılın adayları arasında, genç çevreci Greta Thunberg ile terör örgütü YPG de yer aldı. Listede; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a da yer verildi.

Dünya 20.11.2019 - 15:59 20.11.2019 - 15:59

Amerikan TIME Dergisi’nin, 1927 yılından bu yana düzenlediği "Yılın Kişisi" adayları listesi açıklandı. Bu yılın adayları arasında, genç çevreci Greta Thunberg ile terör örgütü YPG de yer aldı.

Listede; Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gibi liderlerin yanısıra, Game of Thrones dizisi, Liverpool'un efsaneleri arasına giren Mısırlı Muhammed Salah gibi fenomenlere yer verildi.

Euronews'in haberine göre, ayrıca, önemli isimler ve olayların aday gösterildiği “Yılın Kişisi” listesinde terör örgütü YPG de var. Dünyaca ünlü dergi, YPG'nin adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada, “DAEŞ'le savaştan sonra tek başına bırakıldılar” ifadesini kullandı. Görsel olarak ise, PKK’nın Suriye kolu PYD’nin oluşturduğu PYG’nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) bir fotoğrafı kullanıldı.

Listedeki isimler arasında dikkat çekenlerden biri, ABD Başkanı Donald Trump hakkında azil sürecinin başlatılmasına yol açan “The Whistleblowers” oldu.

Yine, Çin'de 5 aydır sokaklarda olan ABD yanlısı protestocular da listede yerini aldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@