Ayşe Hür ve Zülfü Livaneli birbirine girdi ortalık karıştı!

Skandal açıklamalarıyla tanınan iki isim Ayşe Hür ve Zülfü Livaneli arasında büyük kavga çıktı.

Gündem 16.02.2020 - 11:17 16.02.2020 - 11:17

PKK’ya destek veren açıklamalarıyla tanınan Ayşe Hür ile, Kemalist kimliği ile ön plana çıkan Zülfü Livaneli Twitter’da birbirine girdi. İki ismin tartışması sırasında hakaretler havada uçuştu. Zülfü Livaneli, geçen hafta Instagram hesabından inşaatta çalışan bir çocuğun videosunu paylaşmıştı. Videoda çocuk, çalışırken Kürtçe şarkı söylüyordu.

Ayşe Hür’den Livaneli çıkışı

Araştırmacı Ayşe Hür ise, sosyal medya hesabından Livaneli'yi hedef aldı. Hür, inşaatta çalışan çocuğun bulunduğuna dair bir haberi paylaşarak, “Kurtarıcı (Salvatore) Sendromu deniyor buna psikolojide... Bu genç iki yıldır Instagram'da keşfedilmeyi bekliyormuş. Sonunda 'Siz hiç Mustafa Kemal’in 'Kürt yoktur, dili kart kurt dilidir!' dediğini duydunuz mu?' diyen ulusalcı Zülfü Livaneli tarafından 'kurtarılacak'... Mesuduz” diye yazdı.

Kavga çıktı, hakaretler hava uçuştu

Ayşe Hür’ün paylaşımına cevap veren Livaneli ise, “Hayatımda bundan daha alçakça bir iftira duymadım. Ne zaman, nerede böyle bir söz söylemişim. Lütfen yazın ya da alçakça iftiralarınızın utancı içinde boğulun” ifadelerini kullandı. Bu paylaşımı alıntılayan Ayşe Hür, Livaneli’nin 2009 yılında yazdığı bir köşe yazısının bağlantısını paylaşarak “Kendi yazısını hatırlayamayan bir bunak mı yoksa saldırarak galip çıkmaya çalışan bir terbiyesiz mi? Okuyanlar karar versin. Alıntıladığım cümle yazının son satırında” dedi. Hür’ün yazıyı anlamadığını savunan Livaneli ise, “Akademisyen geçinen bir küfürbaz 2009 yazdığım ulusalcılığı eleştiren bu yazıyı kavrayamıyor ve ruhundaki karanlığı her yere bulaştırmak istiyor. Zavallı” paylaşımını yaptı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@