CHP'nin finanse ettiği Halk TV'de sunuculuk yapan Ayşenur Arslan, konuk ettiği Prof. Dr. Ali Çarkoğlu'ndan genç kuşakla ilgili istediği cevabı alamayınca ne diyeceğini şaşırdı.

CHP'nin kanalı Halk TV'de yaptığı partizanlıkla öne çıkan sunucu Ayşenur Arslan, konuk ettiği Prof. Dr. Ali Çarkoğlu'na genç seçmenlerle ilgili sorduğu sorudan istediği cevabı alamayınca ne diyeceğini şaşırdı.

'GENÇ SEÇMEN DAHA MUHAFAZAKAR'

"Gençlik sınıfsal bir kategori değil ama seçimlerde çok belirleyici etkisi olacak bir kategori" diyen Ayşenur Arslan'a cevap veren Ali Çarkoğlu şunları söyledi:

"Maalesef çok büyük bir beklenti oluşturuldu. Türkiye'de genç seçmenin olduğunu hep biliyorduk. Fakat genç seçmen Türkiye'de kendi anne babalarından daha muhafazakar olabiliyor. Bu Türkiye'ye has bir özellik. Araştırmalarımızda da bu durum bizi hep şaşırtıyor. Fakat 90'larda yaşanan gelişmeler, muhafazakarlığın Türkiye'de yükselmesi bilhassa genç nesli etkiledi ve kendilerinden bir jenerasyon evvelinden daha muhafazakar olan bir halk ile karşı karşıyayız. Bu seçim için ilk defa oy kullanacaklar bu eğilimi göstermeyecekler beklentisi var fakat benim elimdeki veriler bunu destekler bir sonuç vermiyor."

Dışişleri'nden sert açıklama: "Şiddetle lanetliyoruz!" Dışişleri'nden sert açıklama: "Şiddetle lanetliyoruz!"