Azerbaycan Ermenileri perişan etti! Geri çekiliyorlar...

Ermenistan'ın sivil yerleşim bölgelerine düzenlediği saldırı sonrası karşı saldırı başlatan Azerbaycan ordusu Talış köyü etrafındaki bazı yüksekliklerde kontrolü ele geçirdi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı Ermeni güçlerinin bölgeden geri çekildiğini açıkladı.

Gündem 28.09.2020 - 10:58 28.09.2020 - 10:58

Ermenistan birliklerinin dün sabah saatlerinde Azerbaycan sivil yerleşim bölgelerine düzenlediği hain saldırı sonrası harekete geçen Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor. Ermenistan ordusuna ağır kayıplar veren Azerbaycan ordusu kritik bögeleri ve birçok köyü ele geçirdi.

Son olarak Azerbaycan ordusu Talış köyü etrafındaki bazı yüksekliklerde kontrolü sağladı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Ermenistan ordusunun mevzilerine füze ve toplarla ağır darbe indirildiği ve Ermeni güçlerin geri çekildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada Terter bölgesi yakınlarındaki Talış köyü civarındaki bazı tepelerin işgalci güçlerden temizlendiği ve Ermeni güçlerin ağır kayıplar verdiği kaydedildi. Bakanlık ayrıca Ermeni askerlerin cesetlerinin havadan çekilmiş görüntülerini de paylaştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@