Babacan, Davutoğlu ile ayrıldıkları noktayı açıkladı!

Yeni parti kurma çalışmaları yılan hikayesine dönen Ali Babacan, FOX TV canlı yayınına katıldı. Ahmet Davutoğlu ile neden bir arada olmadıklarına ilişkin soruyu cevaplayan Babacan, “Ahmet Bey de benim sevdiğim, çok yakın çalıştığım bir insan. Ama siyasetteki üslubumuz yöntemlerimiz farklı.” cevabını verdi.

Gündem 09.03.2020 - 09:56 09.03.2020 - 09:56

Eski başbakan yardımcısı Ali Babacan, İsmail Küçükkaya’nın FOX TV’deki sabah programına katıldı.

Yeni partinin kuruluş dilekçesini bugün İçişleri Bakanlığı’na vereceğini açıklayan Babacan, Küçükkaya’nın sorularını cevapladı.

AK Parti seçmeninin başörtüsü yasağının tekrar geleceğinden endişe ettiğini belirten Babacan, “Bir korku var bu tekrar gelir mi diye. Mevcut iktidar giderse gelir mi diye.” ifadelerini kullandı. Başörtüsünün konuşulmasından rahatsız olan Küçükkaya ise hemen araya girerek, “Türkiye aştı bunları efendim.” diye konuştu.

Babacan, Ahmet Davutoğlu ile neden birlikte olmadıklarına ilişkin soruya ise, “Ahmet Bey de benim sevdiğim, çok yakın çalıştığım bir insan. Ama siyasetteki üslubumuz yöntemlerimiz farklı. Siyasette yöneten ve üslup farkı ciddi bir fark. Bambaşka bir ekipler yola girdik.” açıklamasına bulundu.

Babacan, güçlendirilmiş bir parlamenter sistemden yana olduklarını söyledi.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@