Babacan partisini neden kurmuyor?

Yaklaşık iki senedir parti kuracağı iddia edilen ve bu hususta sadece bir kere Fatih Altaylı'nın programına çıkan Babacan, yanındakilerin yaklaşık on kere partinin tanıtımıyla ilgili tarih vermesine rağmen hala ortaya bir şey koyabilmiş durumda değil.

Dosya 07.03.2020 - 23:47 07.03.2020 - 23:47

Türkiye'de siyasete yeni parti kurarak devam edeceği söylenen isimlerden eski başbakan Davutoğlu, Gelecek Partisi'ni kurarak çalışmalarına başlad Parti kurması bekleen bir diğer isim de Ali Babacan.

AK Parti hükümetlerinde bakanlık ve başbakan yardımcılığı yapmış olan Babacan, geçen sene kurucuları arasında bulunduğu AK Parti'den ayrılarak yeni bir oluşum için sinyal vermiş oldu. Üzerinden bir sene geçmesine az bir zaman kalmasına rağmen Babacan kanadından Altaylı'nın canlı yayınına katılması dışında her hangi bir hareket gelmedi.

ANKETLERDEN SONRA VAZ MI GEÇTİ?

Türkiye'de son anketinyayınlanması sonrası Babacan'ın kurması belenen partiye biçilen oy oranı yaklaşık olarak yüzde 1 seviyesinde. AK Parti'nin kendini toparlamaya başladığı görüntüsünün de anketlere yansıması yüzde 42 ile kendini göstermiş oldu. Babacan'ın bu anket sonuçları karşısında yeni partiden vazgeçmiş olabileceği öngörülüyor.

BİR PARTİYE KATILARAK MI DEVAM EDECEK?

Babacan'ın yeni parti kurması yerine Millet İttifakı içerisinde olan partilerden birisine girerek siyaset yapabilecek olması da iddialar arasında.

GELECEK PARTİSİ SONRASI GELECEK GÖRMEDİ

Davutoğlu'nun Gelecek Partisi'ni kurması sonrası AK Parti'den kitlesel bir geçiş beklenmekteydi. Fakat AK Parti'nin umulduğu kadar kopuşun yaşanmaması sonrası, Babacan'ın da partisinin başına bunu gelmesindense hiç kurmama kararı almış olabileceği de öne sürülenler arasında.

Haber Vakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@