FOX TV'ye çıkan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın paradan 6 sıfır atılacağını kendisinden öğrendiği iddiasını ortaya attı.

BAKAN VARANK GERÇEĞİ AÇIKLADI

Babacan'ın "Paradan 6 sıfırı biz attık diyor. Paradan 6 sıfır atılacağını gazetelerden öğrendi. Bana sordu ertesi gün, 'Ya bu ne' dedi, 'Paradan 6 sıfır mı atıyorsunuz?' dedi. Ben de 'evet' dedim. 'Keşke söyleseydin de ben açıklasaydım niye sen açıkladın' dedi." sözlerini eleştiren Mustafa Varank gerçeği ortaya çıkardı.

O yıllarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özel kalemi ve yanındaki en yakın isim olan Varank, Twitter hesabından fotoğraf paylaşarak iddiaların yalan olduğunu belirtti. 

"6 SIFIR ATILMASININ TÜM SİYASİ MÜCADELESİNİ ERDOĞAN VERDİ"

"Paradan 6 sıfır atılmasının tüm siyasi mücadelesini Recep Tayyip Erdoğan verdi." diyen Bakan Varank, "Başbakan, Babacan’ı arayıp ‘yılbaşı gecesi ATM’den YTL çekeceğim’ dediğinde, sadece şaşırıp, tıpış tıpış gelip fotoğraf karesine girebilmişti." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN BABACAN'A TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Erdoğan, Babacan'ın sarf ettiği "6 sıfırın atılması benim sorumluluğum altında, o gün bağımsız olan Merkez Bankası ile Hazine Müsteşarlığı'nın ortak çalışması sonucu gerçekleştirilen bir reformdur. Parada 6 sıfır atılacağını Türkiye benden duydu. Talimat Erdoğan'dan gelse, bunu duyurma fırsatını kaçırır mıydı? Bir de 'ekonomik kararların altında benim imzam var' diyor. O günkü MB bağımsız, açın bakın kararlara hiçbirinde Başbakan'ın imzası olmaz. Ama işte anlamadı. Anlasalardı bugün bu vahim hataları yapmazlardı." sözlerine çok sert tepki göstermişti.

"İNSAN UTANIR"

Erdoğan'dan LGBT açıklaması Erdoğan'dan LGBT açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fakat bu CHP yanına taktığı o bazı tiplerle.. Adeta arkasında boş teneke... Ne diyorlar? 'İşte biz şuraya çıkarmıştık.' Şunu bir defa bilmeniz lazım. Benim başbakan olduğum yerde senin sesin çıkabilir mi? 'Utanmadan sıkılmadan ben bunu yaptım ben şunu yaptım... Yahu sen ne yaptın? Başbakan benim imzayı ben atıyorum... 'Ben bunu yaptım şunu yaptım.' İnsan utanır utanır. Ama bunlarda ne ar-ı namus ne ırz-u haya, gelen geçti, gelen geçti, gelen geçti." ifadelerini kullanmıştı.