Babil dizisinin yapımcısından 'FETÖ' açıklaması!

FETÖ propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edilen 'Babil' dizisinin yapımcı şirketi kendilerine herhangi bir tebliğin ulaşmadığını söyledi.

Gündem 21.01.2020 - 17:33 21.01.2020 - 17:33

Star TV’de yayınlanan “Babil” dizisinde FETÖ propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edilmişti. Konuya ilişkin dizinin yapımcısı AY Yapım'ın avukatı kendilerine böyle bir soruşturma bilgisi ulaşmadığını açıkladı.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre; söz konusu iddiaları sosyal medyadan takip ettiklerini belirten yapım şirketinin avukatı, "Zaman zaman yeni başlayan projelerle ilgili bazı iddialar ortaya atılıyor. Bizler ise bu süreçte suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu dizi rüşvet aldığı iddia edilen bir akademisyenin hayat hikayesinden ibaret. Herhangi bir yöne çekmek asla doğru değil" dedi.

"BİR BİLGİ TEBLİGAT ULAŞMADI"

Söz konusu iddialara ilişkin yazılı bir açıklama yapmayacaklarını belirten avukat, kendilerine soruşturma ile ilgili herhangi bir bilgi ve tebliğin ulaşmadığını tekrarladı.

NE OLMUŞTU?

İlk bölümü cuma günü Star TV’de yayınlanan “Babil” dizisinde FETÖ propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edilmişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@