BAE’li şirket, MNG Kargo’yu satın almak için görüşmelere başladı

Dubai merkezli kargo şirketi Aramex'in MNG Kargo'yu satın almak için görüşmeler başlattığı belirtildi.

Ekonomi 09.09.2021 - 14:49 09.09.2021 - 14:56

Konuya yakın bir kaynak, Reuters'a verdiği demeçte, değerinin 500 milyon dolara kadar çıkabileceğini söylediği potansiyel anlaşmanın, Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasındaki ilişkilerin iyileşme belirtileri olduğunu öne sürdü. Başka bir kaynak ise görüşmelerin ileri bir aşamada olduğunu, ikili durum tespitinin yapıldığını söyledi.

Bir Aramex sözcüsü ise iddialara karşılık olarak, "Elbette, söylenti veya spekülasyonlar hakkında yorum yapmıyoruz" ifadelerini kullandı. MNG Kargo ise konuya ilişkin yorum yapmaktan kaçındı.

ADQ'nun geçen yıl yüzde 22.25 hissesini satın aldığı Aramex, bu hafta, Kovid-19 sonrası ulaşım ve lojistik endüstrisinde büyümeyi yakalamak için ana faaliyetlerini böldüğünü duyurdu. Değişikliğin bir parçası olarak, yeni bir bölgesel yapı oluşturdu ve uluslararası genişleme ve birleşme ve satın alma planlarını yönetmek üzere bir baş strateji sorumlusu atadı.

Tahnun'un başkanı olduğu Abu Dabi International Holding Co. CEO'su geçen ay Reuters'a verdiği demeçte, Türkiye'de yatırım fırsatları aradıklarını söylemişti.
Bir Emirlik yetkilisi bu ay Reuters'a yaptığı açıklamada, Körfez devletinin ulaşım, sağlık ve enerji alanlarında ticaret ve yatırım fırsatlarına işaret ederek ekonomik bağları güçlendirmenin yollarını aradığını belirtmişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@