BAE'ye bir şok daha Dubai'yi istila ettiler...

Hindistan'da çekirge sürüleri Racastan ve Madya Pradeş eyaletlerini istila etti. Öte yandan Libya'da Türkiye'nin de desteklediği meşru hükümete darbe girişiminde bulunan Hafter'e arka çıkan ve son dönemde ağır hezimetler alan Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde de çekirge sürüleri görüldü.

Dünya 26.05.2020 - 09:44 26.05.2020 - 09:44

Koronavirüsle mücadele eden Hindistan, son 27 yılın en büyük çekirge istilasıyla boğuşuyor. İran ve Pakistan'dan gelen çekirge sürüleri ülkenin kuzey batısındaki Racastan ve Madya Pradeş eyaletini istila etti. Çekirge sürülerinin önümüzdeki günlerde kuzeydeki Uttar Pradeş eyaletine ilerlemesi bekleniyor.

Hindistan'ı ilk kez Aralık 2019'da istila eden çekirge sürüleri, tarım arazilerindeki mahsullere zarar verdi. Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan karantina önlemlerinden oldukça etkilenen tarım sektörü çekirge istilası sonrası daha büyük ekonomik kayıplar yaşadı. Hindistan'da eyaletin tarım birimleri çekirge istilasına Drone'lar ile kimyasal ilaçlamayla müdahale ediyor.

ÇEKİRGE SÜRÜLERİ DUBAİ'Yİ DE İSTİLA ETTİ

Çekirge sürüleri, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Dubai kentini de istila etti. Kentin birçok bölgesi çekirge sürülerinin istilasına uğradı.

Dubai Belediyesi tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, rüzgar dalgasının ardından çekirge sürülerinin kenti işgal ettiği duyuruldu. Açıklamada, "Durum kontrol altında ve tehlike yok. Belediye ekipleri gün boyunca onlarla mücadele ediyor" ifadeleri kullanıldı.

SON DÖNEMLERDE AĞIR HEZİMETLER ALDI

Libya'da Türkiye'nin desteklediği meşru Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) darbe girişiminde bulunan Halife Hafter'e sponsorluk yapan BAE yönetimi son dönemlerde büyük hezimete uğradı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@