Bakan Albayrak duyurdu: 4.4 milyon aileye bin tl destek!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüs tedbirleri kapsamında 4,4 milyon aileye bin TL'lik nakdi destek yardımı yapıldığını duyurdu.

Ekonomi 25.04.2020 - 13:05 25.04.2020 - 13:05

Koronavirüs salgınına karşı başlatılan Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında devreye alınan önlemlerde toplam 200 milyar liraya ulaşıldı.

Açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan geldi. Albayrak, yaptığı yazılı açıklamayla destek paketlerine ilişkin son verileri paylaştı.

Vergi ötelemeleri, ticari hayatın aksamaması için devreye alınan tedbirler, kısa çalışma ödeneği, asgari ücret desteği ile bireysel, esnaf ve işletmelere yönelik destek paketlerinin; üretim gücüne, esnafa ve istihdama koruma kalkanı sağladığını söyleyen Albayrak, "Bu kapsamda bugüne kadar attığımız adımların toplam tutarı 200 milyar TL’ye ulaştı" dedi.

"Bin TL nakdi yardım yapacağız"

Şu ana kadar yaklaşık 4,4 milyon aileye bin TL’lik nakdi destek sağlandığını ifade eden Albayrak, "Ayrıca destek kapsamına girmeyen, ancak bu dönemde gelirini, işini kaybeden vatandaşlarımıza da bin TL nakdi yardım yapacağız. Bu kapsamda e-devlet üzerinden başvuruları başlattık" diye konuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@