Bakan Ersoy'dan skandal gaf: Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u işgal ettikten....

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un NTV’de verdiği özel röportajda Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethini işgal olarak tanımladı. Programın ardından gece yarısı açıklamada bulunan Bakan Ersoy, "Dil sürçmesinden kaynaklı" dedi. Ersoy'un eşi Pervin Ersoy da geçen yıl şarkıcı Alişan'ı taklit etmek için elini öpen çalışanına 100 dolar verdiği görüntüler tepki çekmişti.

Gündem 17.05.2020 - 14:50 17.05.2020 - 14:50

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, katıldığı NTV canlı yayınında özel açıklamalarda bulundu. Galata Kulesi’nin Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devriyle ilgili açıklama yapan Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u işgal ettikten sonra Fatih Sultan Mehmet Vakfı’nı kuruyor” diyerek İstanbul’un fethine "işgal" dedi.

YAYINDA HATASINI DÜZELTTİ

Bakan Ersoy'un bu açıklaması yoğun bir tepkiye neden oldu. Gelen tepkilerin ardından Bakan Ersoy, olayın dil sürçmesi olduğunu vurgulayarak, gerekli düzeltmeleri yayında da yaptığını vurguladı.

EŞİ DE GEÇEN YIL TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Bakan Ersoy'un eşi Pervin Ersoy da geçen yıl şarkıcı Alişan'ı taklit etmek için elini öpen çalışanına 100 dolar verdiği görüntüler tepki çekmişti.

Yorumlar (2)