Bakan Gül'den Bahçeli'nin 'AYM yeniden yapılandırılmalı' sözlerine ilk yorum...

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Abdülhamit Gül önemli açıklamalarda bulundu. Gül, 'Ben yargıyım hesap vermem' gibi bir anlayışın söz konusu olamayacağını ifade etti. Gül, AİHM'in, Ermenistan’ın başvurusu üzerine verdiği karar ile ilgili ise, "Siyasi ve asla ülkemizden bilgi dahi alınmadan verilmiş bir karardır." dedi.

Gündem 08.10.2020 - 17:32 08.10.2020 - 17:32

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Gül, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çıkışı ile gündeme gelen AYM'nin yapısı ile ilgili de çarpıcı ifadeler kullandı.

BAHÇELİ'NİN 'AYM YENİDEN YAPILANDIRILMALI' SÖZLERİNE İLK YORUM

Bakan Gül, "Demokrasi ve hukukun üstünlüğüne kavuşmak içi her türlü değişiklik yapılabilir. Bunu yapacak olan da milletin seçtiği parlamentodur" dedi.

AİHM'İN ERMENİSTAN'IN BAŞVURUSU SONRASI ALDIĞI KARARA SERT TEPKİ

Bakan Gül, AİHM'in Ermenistan'ın başvurusu sonrası aldığı karara ise tepki gösterdi, "Siyasi ve asla ülkemizden bilgi dahi alınmadan verilmiş bir karardır." ifadelerini kullandı.

"YARGIDA BEN HESAP VERMEM ANLAYIŞI OLAMAZ"

Bakan Gül, yargıda, 'Ben hesap vermem' anlayışının olamayacağını da sözlerine ekledi. Gül, "Türk milleti adına karar veren yargı Türk milletine sırtını dönemez. Yargının 'pardon' deme lüksü yoktur." dedi.

NE OLMUŞTU?

MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz hafta bir yazılı açıklama yaparak AYM'yi eleştirmişti. Bahçeli, AYM'nin verdiği son kararları, 'Sancılı ve sakat' olarak tanımlamıştı. Bahçeli, 'Divan-ı Ali' çıkışı yaparak, "AYM, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bir gereği olarak yeniden yapılandırılmalı" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@