Bakan Kasapoğlu İzlanda'ya gidiyor!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, A Milli Futbol Takımı’nın İzlanda havaalanında maruz kaldığı çirkin davranışın ardından millilere destek için İzlanda’ya gidecek.

Gündem 10.06.2019 - 13:28 10.06.2019 - 13:28

Milli Futbol Takımımız dün İzlanda'ya gitmiş ancak havaalanında birçok sorunla karşı karşıya kalmıştı. Önce uzun süre havaalanında futbolcular bekletilmiş daha sonra da Emre Belözoğlu çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, kendisini İzlandalı muhabir olarak tanıtan bir kişi tecrübeli futbolcuya tuvalet fırçası uzatarak çirkin bir saldırı gerçekleştirmişti.

Bu durum sonrasında Türkiye, İzlanda'ya nota verdi.

KASAPOĞLU DESTEK İÇİN İZLANDA'YA GİDECEK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, A Milli Futbol Milli Takımı’nın İzlanda havaalanında maruz kaldığı kötü muamele sonrası millilere destek için İzlanda’ya gidiyor.

Bakan Kasapoğlu, A Milli Futbol Takımının İzlanda'da havaalanında pasaport kontrolünde bekletilmesi ve detaylı aranmasına tepki gösterdi.

A Milli Futbol Takımına destek için İzlanda’ya gitme kararı alan Bakan Kasapoğlu, millileri yarın oynanacak maçta yalnız bırakmayacak.

Bakan Kasapoğlu konuya ilişkin, ‘’Dün İzlanda’da Milli Takım Kafilemize ne uluslararası hukuka, ne sportmenliğe yakışmayan çirkin olaylardan ötürü oradaki duruma vaziyet etmek için İzlanda’ya gidiyorum. Millilerimiz yalnız değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletimiz olarak en güçlü şekilde yanlarında olacağız’’ açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@