Türkiye'de vatandaşların merakla beklediği İlk Evim İlk İş Yerim projesi ile ilgili bir yeni gelişme daha yaşandı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal kontu hamlesi olan projenin, 25 Ekim tarihinde Ankara Sincan'da ilk temellerinin atılacağı aktarıldı.

Müjdeli haberi veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, temel atma törenine vatandaşları da davet etti.

"Bu heyecanı hep birlikte yaşayalım"
Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanımızla ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projemizde 17 ilimizde 5 bin 615 konutun ilk temellerini atıyoruz. Tüm hemşehrilerimizi Başkentimize bekliyoruz. Bu heyecanı hep birlikte yaşayalım.” ifadelerini paylaştı.

Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Yılbaşında iyileşme hızlanacak Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Yılbaşında iyileşme hızlanacak

500 bin sosyal konut, 1 milyon konut arsası ve 50 bin iş yerinin bulunduğu proje kapsamında, 25 Ekim tarihi bir gün olarak kayıtlara geçecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Murat Kurum 17 ille canlı bağlantı yapacak
Ankara Sincan Lale Meydanı’nda yapılacak törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum 17 ille eş zamanlı olarak canlı yayın bağlantılarıyla temel atma törenlerini gerçekleştirecek.